Hlavní navigace

Jak se staví sen: Dřízhalová šla do proměny s nasazením života

[Tisková zpráva] Tento čtvrtek nás v pořadu Jak se staví sen čeká proměna rozměrného obývacího pokoje s vysokými stropy v cihlovém domě a zachování jeho dosavadního využívání. Patronem tohoto dílu se stala Zuzana Dřízhalová, kterou diváci znají jako Marcelku ze seriálu Velmi křehké vztahy. Do proměny šla doslova s nasazením života a sama pracovala i na pile! Přišla o ruku!

Sdílet

Tomáš Bárta (20 let, kuchař) chce překvapit svou maminku Olgu Bártovou (46 let, bankovní úřednice) proměnou obývacího pokoje, kde tříčlenná rodina stoluje a dívá se na televizi. Vícefunkční využití obývacího pokoje se ještě navíc komplikuje tím, že slouží zároveň jako ložnice. Olga se stará už 14 let sama o své dva syny, i když dnes už jsou oba dospělí a ona ve středním věku. I tak dlouho po rozvodu, ve kterém nedošlo k majetkovému vyrovnání, se stále líže z dluhů, které jí zanechal bývalý manžel. Rodina se protloukala, jak to šlo, a na nové zařízení bytu nikdy nezbylo.

Obývací pokoj bytu ve starém činžovním domě na Karlově náměstí zažil už i lépe situované nájemníky a vyhlíží přes svůj věk stále důstojně. Změna, kterou navrhují designéři Anna Lacová a Tomáš Marx, bude respektovat všechny jeho nesporné kvality, ale musí zároveň splnit to hlavní – vytvoření co největší soukromí spací zóny pro Tomášovu maminku, když už se uskrovnila, aby každý ze synů měl svůj vlastní prostor.

„Stávající místnost je poměrně velká prostora s vysokým stropem a dochovanými původními prvky,“ říká ing. arch. Anna Lacová. „Na podlaze jsou původní parkety – dnes krásně repasované, místnost má dvě historická špaletová okna a původní jsou i dveře a radiátory. Naše proměna tyto prvky zachovala, pouze něco bylo třeba šetrně opravit, a naopak zdůraznit jejich osobité kouzlo tvořící atmosféru celé místnosti.“

A co nás čeká? Oddělení zóny, kde se spí, od společenské části (jídelní a audiovizuální). Dřívější místnost bude obohacena o nové prvky materiálové i atypické (sklo). Budeme přihlížet k věku klientky, tudíž půjde o seriózní styl. Přesto v něm sehrají svou roli pastelové barvy nepostrádající noblesu. Nechte se inspirovat a nenechte si ujít pořad Jak se staví sen již tento čtvrtek, 29. ledna ve 21.15 na Primě!