Hlavní navigace

Jak se staví sen: Konec umakartu v Čechách

[Tisková zpráva] V dalším díle populárního pořadu Jak se staví sen vytvoří designéři Kamila Douděrová a Ladislav Rendl ze staré panelákové kuchyně a umakartového jádra moderní a svěží interiér. Jaké triky poradí divákům, kteří se chystají doma na rekonstrukcí bytového jádra? A jak lze efektivně využít a prosvětlit původně nehostinný prostor?

Sdílet

Manželé Novákovi žijí se dvěma malými dcerkami v panelákovém bytě se všemi klasickými nešvary. I když se jim už podařilo leccos zrekonstruovat, na nový kabát kuchyně a koupelny s wc nezůstaly finance, ale ani odvaha.

„Naším snem je mít velikou a praktickou kuchyň a pro holky by se nám líbila prostorná vana, do které se společně všichni vejdeme.“ tvrdí paní Martina. Splní designéři její přání?

Hned po příchodu do kuchyně zaměří tým profesionálů první chybu: mladá rodina potřebuje ke svému životu spoustu spotřebičů, ale elektrické rozvody jsou poddimenzované a jističe často vypadávají. Dalším problémem je zcela odlišná podlaha v různých částech bytu. Jak vybrat takovou, kterou nepoškodí ani řádění malých dětí?

Původní koupelna a toaleta vyhlíží doslova odpudivě. Tmavé umakartové jádro je bez oken a všechny dveře se otevírají do chodby – jak si s tím designéři poradí? A jakým originálním řešením se dá ušetřit cenný prostor v malém bytě?

Světlý, čistý, moderní a elegantní sen stvoří designéři z původní umakartové a zastaralé výbavy již v pondělí 7. června od 21.20 hod na Primě!