Hlavní navigace

Jak se staví sen: Městská elegance v zámecké Kroměříži

[Tisková zpráva] Se svými neotřelými nápady tentokrát zavítají designéři Simona Fritz a Zdeněk Němec k rodině Rezkových do Kroměříže. Jak se jim podaří dodat třicet let starému obývacímu pokoji s exkluzivním výklenkem punc městské elegance s trochou zámecké inspirace? Lze vytvořit v mužské domácnosti vkusný koutek také pro dámu?

Sdílet

Rezkovi obývají byt v domě postaveném ve třicátých letech. Stojí na břehu řeky a je z něj krásný výhled na podzámeckou zahradu i zámek. Velký obývák a jedinečný okenní výklenek navíc navozují pocit jakési starosvětské elegance. S čím si tedy neví Rezkovi v idylickém prostředí rady?

Celkový dojem z obýváku nezachrání ani sebelepší výhled. Různorodý nábytek a mix různých stylů prozrazují, že se zde zastavil čas nejméně před třiceti lety. Když se k tomu přidá nedostatek žárovek a praskliny v nerovných zdech i podlaze, mají designéři o práci postaráno. Jakými prvky dokážou sladit místnost s venkovní zámeckou atmosférou?

U Rezkových jsou v rodině tři muži na jednu ženu, a tak se designéři rozhodnou v prostoru vytvořit mužské a ženské zóny. Nevyužitému okennímu výklenku, který se i přes svou jedinečnost skrývá za nemoderními závěsy, se dát vyznění, jež mu náleží. Jak je možné vytvořit pomocí jediného solitéru atmosféru dámského budoáru v jinak pánské společnosti?

Elegantní proměnu inspirovanou zámeckým prostředím sledujte již v pondělí 17. května od 21.20 na Primě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).