Hlavní navigace

Jak se staví sen: Multifunkční pracovna ve stoletém bytě

[Tisková zpráva] Do proměny pracovny, posilovny a obýváku v jednom se vrhnou se svými neotřelými nápady designéři Tomáš Marx a David Machač. Bude se jejich atypicky vyřešený interiér líbit také mladému akčnímu páru Elišce a Markovi?

Sdílet

Mladý pár už několik let žije ve společné domácnosti, kterou se snaží ze všech sil plnohodnotně vybavit, ale zatím bez úspěchu. Jejich byt se nachází v historickém secesním domě z roku 1893, a tak jsou jeho největší předností vysoké stropy. Budou pro designéry výzvou k neobvyklému řešení, nebo spíše překážkou?

„Byt jsme dostali prázdný a provizorně ho vybavili starým nefunkčním nábytkem. Postupně jsme vybudovali některé místnosti, ale teď potřebujeme poradit s pracovnou a obývákem,“ komentuje výchozí stav Marek. Trefí se designéři akčnímu páru do noty?

Původní pracovna alias „trucovna“ je vybavena směsí starého a nového nábytku a najdeme tu i posilovací stroj. Je to zkrátka místnost, kde se sešlo, co dům dal. Úkol designérů je rozčlenit prostor do několika zón – pro práci, cvičení, odpočinek i zábavu. Navíc musejí vytvořit i nové úložné prostory, protože Eliščin šatník už volá o pomoc. Jak vkusně rozdělit místnost na tolik odlišných oblastí?

A jak se může zabydlet ve starém bytě moderní exotika? Vznik multifunkční pracovny v historickém domě čeká na diváky již v pondělí 3. května od 21.20 na Primě!