Hlavní navigace

Jak se staví sen: Nová radost ve studentském pokoji

[Tisková zpráva] V dalším díle oblíbené designové show o bydlení Jak se staví sen se budou designéři David Machač a Nina Petrenková potýkat s rekonstrukcí hned dvou pokojů pro studenty. Diváci budou svědky nejen povedené přeměny zastaralého interiéru, ale také dojemného příběhu dvou sourozenců. Oba doufají, že se jim díky pořadu splní sen o stylovém bydlení a novém životním začátku.

Sdílet

Monika Bartošková a její mladší bratr Dominik neměli v životě právě na růžích ustláno. Tatínka poznali jen krátce a před dvěma lety jim zemřela i maminka. Monika, přestože je sama studující vysokoškolačka, se musí starat o bratra. Ráda by změnila interiér bytu hlavně proto, aby na ně odevšad nepadaly bolestné vzpomínky.

Měnit se tentokrát bude byt z 50. let, který však vybavením spadá do doby o třicet let pozdější. Navíc mu není kromě kousků z 80. let cizí ani bazarový nábytek. Také dispozice jsou nevyhovující. A všechny místnosti praskají ve švech, protože jsou přeplněné odloženými nebo nepotřebnými předměty. Maximum úložného prostoru bude proto třeba vměstnat do minimálních rozměrů.

Interiérová přeměna bude mít v tomto díle i další specifikum. Na rozdíl od většiny jiných rekonstrukcí zde bude mít hlavní slovo funkční využití prostoru. Praktičnost vybavení pokojů převáží nad snahami o estetický dojem a módními mobiliářovými výstřelky.

Jak si dokážou designéři z Jak se staví sen poradit se studentskými pokojíky, uvidí diváci už v pondělí 16. listopadu od 21.20 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).