Hlavní navigace

Jak se staví sen: Obývací pokoj pro maminku

[Tisková zpráva] V následujícím díle populárního pořadu o bytovém designu Jak se staví sen se mohou diváci těšit na to, jak si designéři Anna Lacová a Jan Ranný poradí s proměnou zastaralého obývacího pokoje a přilehlé lodžie pro 51letou Jiřinu Šlosárkovou v invalidním důchodě, která je vášnivou čtenářkou knih a milovnicí slonů.

Sdílet

Paní Šlosárková je dvojnásobnou mamikou a právě jeden ze synů, Michal Šlosárek, jí zařídil celou proměnu. Přijel se totiž podívat na dějiště místa naší úspěšné stavební show Jak se staví dům, zasoutěžil si a vyhrál hlavní cenu, kterou byla právě účast v pořadu Jak se staví sen. Protože však Michal myslel na svou maminku, vyslovil přání, aby se proměna týkala právě jejího obývacího pokoje, jenž už léta dosluhuje.

Tato místnost v klasickém panelákovém domě je totiž ve zcela nevyhovujícím stavu. Styl a vybavení se zde zastavilo před zhruba třiceti lety, takže najdeme v bytě např. i takové obludnosti jako nesmyslné vypínače zapuštěné přímo do kovových dveřních zárubní. Nábytek v obývací místnosti pak připomíná módní výstřelky 80. let, přičemž nechybí tmavá stěna s nezbytným vystaveným sklem.

Paní Šlosárková je vášnivá čtenářka a její oblíbené knihy se do stávající obývací stěny už nevejdou, a jsou tedy skladovány v kufrech a krabicích. Jedním z hlavních požadavků je tudíž vkusný úložný prostor pro knihy, ale také prostorná a rozkládací pohovka. Jak ale vměstnat do omezeného prostoru tolik nového vybavení?

Designérský tým tentokrát připravil pro majitelku hned dvě překvapení. Jedním je proměna neutěšeného stavu přilehlé lodžie, a tím druhým je něco, co souvisí s její láskou ke slonům, a vůbec tedy k Orientu.

O co půjde, se mohou nechat diváci překvapit už v pondělí 2. listopadu od 21.20 hod na Primě!