Hlavní navigace

Jak se staví sen: Tentokrát dřevostavba s Bárou Štěpánovou!

[Tisková zpráva] V Rostoklatech u Českého Brodu vyrostla nová dřevostavba, ani ne za půl roku. Jenže majitelé kvůli pořízení pozemku a stavby nízkoenergetického domu už museli jít do hypotéky. Z čeho teď zaplatit vnitřní zařízení? Na řadě je pořad Jak se staví sen na Primě!

Sdílet

Manželé Dagmar a Jan Hanušovi bydlí v nájemním bytě (120 m² na Praze 2), ale nájem se v posledních letech vyšplhal na částku, kterou už nejsou schopní platit. Otec Jan se těší – za 7 let jde do důchodu – na bydlení na venkově. Rád se totiž hrabe v hlíně, stará se o zahradu, ale také kutí a rád fotografuje přírodu. To matka Dagmar je uzavřenější a přesídlení pro ni bude asi těžší – přijde o přátelské vazby, které si v okolí svého bytu vytvořila. Zato nikdy neměla vlastní novou kuchyň; to je její velký, až dosud nesplněný sen!

Naštěstí manželé Hanušovi dobře vychovali svoje tři děti; dvě z nich jsou sice ještě bez vlastního výdělku, ale i tak se starají – a tak přišli Dana (24) s Janem (21) na skvělý nápad a ten jim vyšel: starosti o to, jak vybavit centrální místnost v malé dřevostavbě tak, aby mohla sloužit jako obývací prostor i jako kuchyně, mají teď designéři Anna Lacová a Tomáš Marx! Co se po nich chtělo? Vybudovat moderní kuchyň se všemi spotřebiči, které si dnes žena může přát, a vytvoření jídelní i obývací části s nápaditými zákryty pro trávení volného času. A navrch zkombinovat moderní podlahy s kamennou dlažbou.

Šťastná byla i volba patronky – herečka Bára Štěpánová nejenže vyřeší akutní problém s kuchyní, ale pozve nás i diváky k sobě domů. Podívejte se ve čtvrtek 19. února ve 21.15 na Primě, jak se designérům podaří splnit sny o krásném bydlení.