Hlavní navigace

Jak se staví sen: Větší pokoj pro školáka

[Tisková zpráva] Sen každého začínajícího školáka je jasný – mít vlastní pokojík, kde se může v klidu věnovat učení. Lukáš Zachara je nastupující prvňáček, který by si moc přál vyměnit svůj předškolní pokoj plný autíček a plyšáků za větší. Rodiče nabízí oplátkou místnost, kde je dosud ložnice, ale designéři z pořadu Jak se staví sen s touto volbou nesouhlasí. Místnost předškoláka je totiž zcela nevhodná pro ložnici. Jak si s tím poradí designérské duo Láďi Rendla a Davida Plouhara? Další díl pořadu Jak se staví sen uvidíte v pondělí ve 21.20 na Primě!

Sdílet

Manželé Zacharovi žijí se svým malým synkem Lukášem v Chlumínu, poblíž Mělníka, kde se snaží vlastními silami již sedmým rokem rekonstruovat svůj domek. Petr Zachara ho totiž kdysi koupil za neuvěřitelných 150 000 a od té doby jeho cena několikanásobně vzrostla. V domě chybí dodělat ještě několik místností a jednou z nich je dětský pokoj pro malého syna Lukáše. Vzpomenou si ještě designéři Láďa Rendl a David Plouhar jaké to je být malým klukem?

Prostorové požadavky, které mají Zacharovi na přeměnu, jsou vcelku jasné – vyměnit pokoj Lukáška za jejich ložnici. Jenže to se designérům vůbec nezamlouvá. Lukášův dosavadní pokoj totiž popírá všechny zásady pro volbu místnosti jako ložnice. Je malý, topení není vhodně umístěné a vůbec se dispozičně nehodí pro odpočinkovou zónu. Je tedy třeba najít jiný prostor v domě, který bude pro ložnici mnohem vhodnější.

V přízemí domku je ještě jedna místnost. Tu si ale Petr Zachara, který se ponejvíc věnuje myslivectví, už kdysi vyhradil pro pokoj v mysliveckém stylu. Designéři budou muset Petrovi vysvětlit, proč se tato místnost hodí pro volbu ložnice mnohem víc než ta z původního plánu. Navíc divákům mimo jiné poradí, dle jakých parametrů je třeba vybírat prostor pro ložnici, ale také to, jak se lze vypořádat se zkosením v dětském pokoji.

Jak designéři vyřeší zprvu bezvýchodnou situaci, mohou diváci sledovat v pátém díle stavební a designové show Jak se staví den v pondělí 21. září ve 21.20 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).