Hlavní navigace

Jak si žáci poradí s penězi? Odpoví Krotitelé dluhů v úterý 24. března

[Tisková zpráva] V úterý 24. března na ČT1 od 21:40 hodin. Závěrečný díl první řady cyklu Krotitelé dluhů se s žáky, kteří se učí základy finanční gramotnosti, vrací k hrdinům z předchozích dílů a k jejich osudům.

Sdílet

První řada pořadu brněnského studia ČT Krotitelé dluhů, který lidem pomáhá z finančních nesnází, je ve finále. Její závěrečný dvanáctý díl bude proto neobvyklý. Nemá svůj vlastní příběh, ale vrací se k některým hrdinům z předchozích částí cyklu. Diváci se dozvědí, jak se jejich osudy dál vyvíjejí. A navíc se s týmem finančních poradců podívají do základní školy v pražské Legerově ulici. V rámci nepovinného předmětu se tady děti učí základům finanční gramotnosti. Připravují se na to, jak nakládat s penězi, jak se v životě vyhnout situacím, do kterých se dostali hrdinové cyklu. Žáci budou posuzovat finanční problémy protagonistů odvysílaných dílů Krotitelů dluhů. Dokáže si nastupující generace poradit s penězi lépe než pokolení jejich rodičů? Zaskočí nás děti pragmatickým uvažováním, nebo budou jejich odpovědi dětinské a naivní?

Vzdělávací cyklus Krotitelé dluhů připravuje do vysílání Centrum zábavné tvorby Televizního studia Brno České televize ve spolupráci se studiem FRAME100r. Obě společnosti jednají o dalším pokračování.

Krotitelé dluhů se inspirovali rostoucím zadlužováním českých domácností a stoupajícím počtem lidí, kteří se dostávají do dluhových pastí a spirál. Témata jednotlivých dílů se týkají dluhů a exekucí, potíží v podnikání, chronických deficitů domácího rozpočtu a podobných témat. Diváci se dozví, jak mají komunikovat s věřiteli či exekutory, naučí se sestavovat splátkový kalendář a dostanou spoustu dalších užitečných rad.

Více informací: www.ceskatele­vize.cz/kroti­teledluhu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).