Hlavní navigace

Ceny energie poradí, jak snížit ceny elektřiny a plynu

[Tisková zpráva] Brno, 13. září 2010 - Společnost xBizon, s.r.o., provozovatel internetového magazínu o úsporách energií Nazeleno.cz (www.nazeleno.cz), dnes spustila internetový projekt Ceny energie (www.cenyenergie.cz). Nový server radí českým domácnostem, jak snížit účet za elektřinu, plyn, vodu i teplo. Součástí webu je nezávislé srovnání nabídek dodavatelů, praktické zkušenosti čtenářů i webový magazín s aktuálními informacemi.

Sdílet

Ceny energie jsou první český projekt, který kombinuje internetový magazín s nástroji, pomocí nichž si může uživatel snadno porovnat nabídku tarifů elektřiny i plynu. To umožní českým domácnostem zvolit si nejvýhodnější tarif a maximalizovat svou finanční úsporu.

Kamil Gric, ředitel společnosti xBizon, s.r.o., k tomu dodává: „Ceny energií jsou dlouhodobě jedním ze společensky nejdiskutovanějších témat. Náš nový web je ojedinělý svým přístupem a kombinací služeb i praktických informací. Naše pozice nezávislého vydavatele nám umožňuje prezentovat ověřené informace a dávat k dispozici takové nástroje či služby, které nezvýhodňují žádného dodavatele.“

„Vyznat se v cenících dodavatelů energie je často nad síly běžných smrtelníků. Portál Ceny energie díky své unikátní koncepci ukazuje, že tarify elektřiny a plynu nejsou o nic komplikovanější než tarify mobilních operátorů,“ vysvětluje Jan Morkes, šéfredaktor serveru. „Veškeré informace jsou uživatelům snadno dostupné a ovládání je intuitivní. Zakládáme si také na komunikaci s návštěvníky webu, pro něž je určeno diskusní fórum, kde hodláme poskytovat další informace i odpovídat na jejich dotazy,“ dodává.

Redakce serveru Ceny energie navíc připravuje nezávislá srovnání i analýzy energetického trhu, které budou určeny české veřejnosti i celoplošným médiím. „Jsme přesvědčeni, že se k českým domácnostem v souvislosti s cenami energií dostávají často nepřesné nebo zkreslené informace. Do nejbližších měsíců proto připravujeme analýzy a komentáře zejména k vývoji cen energií,“ uzavírá Jan Morkes.

Více informací o serveru Ceny energie naleznete na stránkách www.cenyenergie.cz.

Zkrácená verze zprávy pro okamžité otištění ve vašem periodiku (261 znak): Svůj provoz zahájil server Ceny energie, který na adrese www.cenyenergie.cz nabízí nezávislý přehled všech tarifů elektřiny i plynu. Uživatelé si zde mohou sami spočítat, kolik uspoří u jednotlivých dodavatelů. Součástí webu je také magazín plný praktických rad.

O společnosti xBizon, s.r.o.
xBizon, s.r.o. je mladá společnost odborníků z oblasti médií, orientující se na tvorbu originálních internetových projektů. Návštěvníkům našich webu předkládáme netradiční mediální projekty, které přináší nový pohled na danou problematiku, stejně jako portály z oblasti služeb, které v České republice doposud chybí.