Hlavní navigace

JAK VIDÍ DĚTI SVĚT NAŠICH PRABABIČEK?

[Tisková zpráva] PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA VÝSTAVU PRACÍ Z MEZINÁRODNÍ VÝTVARNÉ SOUTĚŽE

Sdílet

Vernisáž 15. ročníku soutěže Českého rozhlasu Malujeme po síti začíná 8. června v 15 hodin v Musaionu – Národopisném muzeu Národního muzea v Letohrádku Kinských. Jak žili naši předkové, jaké zvyky a tradice dodržovali, jaké svátky slavili? To vše můžete vidět na více než 3000 pracích na letošní téma „Z truhly našich prababiček“.

Nejlepší výtvory vybírala ve dvou kolech porota složená z odborníků i známých osobností. „Hodnotili je například herečka Naďa Konvalinková nebo malíř Adolf Born,“ uvedla Lenka Kupková, redaktorka Českého rozhlasu Internet. A dodala: „Do hlasování se ale mohl zapojit každý, a to na internetové adrese deti.rozhlas.cz. Nejlépe ohodnocené dílko získá Cenu veřejnosti.“

Na vernisáži s bohatým kulturním a zábavným programem pro děti budou slavnostně předány dárky všem pozvaným dětem, které svoji práci uvidí na výstavě. Kromě předání Ceny veřejnosti budou vyhlášeni i vítězové jednotlivých soutěžních kategorií kresba a malba, rukodělná práce, počítačová grafika a animace a handicapované děti.

V Malujeme po síti se letos sešly práce z 10 zemí – České republiky, Slovenska, Indie, Indonésie, Dánska, Bosny a Hercegoviny, Běloruska, Litvy, Ruska a Keni, a to jak od dětí jednotlivě, tak i ze škol, zájmových kroužků, různých typů dětských sociálních zařízení nebo dokonce z nemocnic.

Vítězné kousky si můžete prohlédnout až do konce října tohoto roku v Musaionu – Národopisném muzeu Národního muzea v Letohrádku Kinských nebo na internetových stránkách deti.rozhlas.cz. Na místě výstavy máte možnost zapojit se do výtvarných workshopů a zdarma si vyzkoušet připravenou výtvarnou techniku.

Slavnostního otevření výstavy se zúčastní Jeho Excelence Azis Nurwahyudi, velvyslanec Velvyslanectví Indonéské republiky v ČR, prozatímní ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan a generální ředitel Národního muzea Michal Lukeš.

Výstavu naleznete v Musaionu (Národopisném muzeu NM) na této adrese: Letohrádek Kinských, Kinského zahrada 98, Praha 5.