Hlavní navigace

Jak vyhledat IT talenty? Prostřednictvím prestižní programátorské soutěže

[Tisková zpráva] Praha, 9. listopadu 2009 – Společnost Aquasoft se již podruhé stala partnerem vůbec největší a nejstarší mezinárodní programátorské soutěže na světě. Aquasoft partnerstvím získává jedinečnou příležitost k vyhledávání talentů, tedy potencionálních zaměstnanců, mezi studenty IT oborů.

Sdílet

International Collegiate Programming Contest (ICPC) je třístupňová týmová soutěž v programování, nad kterou má záštitu profesní počítačová organizace ACM. Soutěž tvoří celosvětová síť univerzit, které organizují dílčí regionální klání, ze kterých ty nejlepší týmy postupují do světového finále. Soupeří tříčlenná družstva, z téměř stovky zemí a šesti kontinentů. Celého turnaje se účastní několik desítek tisíc studentů z celého světa a o jeho oblíbenosti mj. svědčí také fakt, že účast za posledních deset let sedmkrát vzrostla.

České a slovenské národní kolo proběhlo na ČVUT v polovině října. Soutěžící měli za úkol vyřešit v co nejkratším čase co nejvíce úloh. Členové týmu společně překonávají obtížné úlohy, snaží se porozumět často neprůhlednému zadání, tvoří programy pro řešení úloh a to vše pod přísným dohledem rozhodčích. Mezi dovednosti nutné k tomu, aby byl tým úspěšný, patří vynikající logický úsudek, strategie, znalosti a psychická odolnost. Nejlépe se letos umístil tým z Karlovy Univerzity a postupuje tedy do středoevropského kola, ve kterém se bude bojovat o účast ve světovém finále ACM ICPC v Číně.

„Soutěž je pro nás příležitostí, jak vyhledat mladé talentované lidi, kteří mají potenciál i ochotu dosáhnout vysokých výkonů a předpoklady pro týmovou spolupráci,“ vysvětluje Dagmar Mrkosová, personální ředitelka Aquasoftu. Podle jejích slov to funguje také obráceně – pro studenty je účast v soutěži dobrou příležitostí, jak se zviditelnit a zvýšit tak šanci na své profesní uplatnění.

Jedním z bývalých účastníků soutěže je i Ing. Stanislav Hostomský, který se ještě jako student klání zúčastnil. „Turnaj byl pro mě jedinečnou zkušeností, jak si otestovat vlastní schopnosti a poměřit je s ostatními,“ říká Ing. Stanislav Hostomský, který již několik let pracuje v Aquasoftu jako technologický konzultant Oddělení kvality a provozu.

AQUASOFT spol. s r.o.
Aquasoft patří mezi přední softwarové firmy na domácím trhu. Od roku 1996 navrhuje informační systémy, vyvíjí a provozuje rozsáhlé softwarové aplikace, které podporují a zefektivňují klíčové procesy státních institucí a velkých společností. Špičkový tým Aquasoftu zaručuje nejen prémiovou kvalitu poskytovaných služeb, ale také ryze osobní přístup s respektem pro individualitu každého klienta. Své kompetence a zkušenosti Aquasoft prokázal u více než 100 úspěšně realizovaných vývojových a integračních projektů zahrnujících geograficky, procesně i věcně velmi rozsáhlé systémy.

Aquasoft se pravidelně umisťuje v žebříčku studie Best Employers v ČR, kterou zpracovává Hewitt Associates. Po úspěchu v roce 2008, kde se dostal do desítky nejlepších, si letos na své konto připsal další triumf – v kategorii malých a středních společností obsadil druhou příčku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).