Hlavní navigace

Jaký byl rok 2002 pro přední české poskytovatele komplexních internetových řešení?

[Tisková zpráva]

Sdílet

Jaký byl rok 2002 pro přední české poskytovatele komplexních internetových řešení?

Praha, 28. února 2003 (PROTEXT) — Určitě dobrý! Růst obratu členských firem ASOCIACE.BIZ o 18 procent proti roku 2001 je v době všeobecné recese a „vystřízlivění“ v mnoha oborech informačních technologií bezpochyby velmi pěkné číslo. Někdo byl v meziročním nárůstu ještě úspěšnější, někdo méně, konečný výsledek však svědčí o tom, že obor tvorby internetových řešení vykazuje stabilní růstový potenciál.

Agentury sdružené v Asociaci.BIZ zaznamenaly změnu přístupu klientů k obchodnímu a marketingovému využití internetu a posun v požadavcích na co možná nejkomplexnější servis, kombinující technologická řešení s marketingovými aktivitami. Tento trend je logický a potvrzuje ho i číselný údaj poměru realizovaných „full service řešení“ vůči „parciálnímu“ zadávání konkrétních projektů 70 procent v roce 2002 versus 45 procent v roce 2001. Tomu odpovídá počet realizovaných a dokončených projektů internetových řešení, který klesl z 305 (2001) a 238 (2002).

Výše uvedená čísla a nastíněné trendy vytvářejí dobrou perspektivu pro rok 2003. Trh komplexních služeb na internetu se stabilizuje a umožňuje pronikání poskytovatelů internetových řešení i do oblastí dříve vyhrazených pouze reklamním agenturám nebo systémovým integrátorům. Tím rozumíme především přímé propojení technologických systémů s moderními marketingovými nástroji (uživatelské věrnostní systémy CRM, on-line marketing + následný prodej, atd.) a dále průnik poradenských a kreativních služeb s převážně technickým pojetím nabízeného servisu, které převažovalo v minulosti. Členské společnosti ASOCIACE.BIZ sledují celosvětové trendy a dále je rozvíjejí ve specifických podmínkách českého trhu.

V prvním čtvrtletí tohoto roku se ASOCIACE.BIZ věnuje přípravě souboru materiálů, které by měly zadavatelům zakázek pomoci při oslovení dodavatelských agentur a při vyhodnocování jejich nabídek.

Asociace.BIZ – asociace poskytovatelů internetových řešení byla založena v roce 2002 společnostmi AMI Praha, Et Netera, Forrest Gump, Globe Internet, Ilikethis!, Lundegaard, nexumTrilog a První multimediální. Cílem této profesní organizace je zejména vytváření a podpora podmínek pro rozvoj internetu a on-line médií, budování povědomí o možnostech jejich využití a zavádění standardů nejvyšší kvality do projektů internetových řešení pro jejich zadavatele.

Pro více informací:

info@asociace.biz
http://asocia­ce.biz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).