Hlavní navigace

Jan Tříska začíná točit pro Českou televizi

[Tisková zpráva] Ve čtvrtek 5. června padne první klapka nového televizního filmu Setkání v Praze, s vraždou, který pro Českou televizi točí režisérka Jitka Němcová. Detektivní příběh, jehož scénář vznikl podle stejnojmenného románu Zdeny Salivarové a Josefa Škvoreckého, se dotýká závažného tématu, totiž jak se to má s potrestáním lidí, kteří se podíleli na zločinech komunismu.

Sdílet

Anka Lomnická (Iva Janžurová) zavítá poprvé od odchodu do exilu do Prahy. Provází ji její dospělá dcera se svými poločeskými přítelkyněmi: mladé dámy tvoří saxofonový kvintet a jedou do Prahy na vystoupení. Na tom vystoupení je i Věra Hořejší (Lucie Vondráčková), studentka, se svým přítelem Přemkem Nejezchlebou (Pavel Liška). Přemek je doktor práv, kriminalista. Ukáže se, že Věřin dědeček byl správcem zámku, který Lomnickým patřil, a že se Anka s Věřiným tatínkem (Jiří Menzel) v dětství znala.

Druhá rovina příběhu se soustředí na nalezenou mrtvolu jakéhosi Bubeníka, bývalého mučitele muklů v komunistických lágrech. Přemek tento případ vyšetřuje. Vypadá to na sebevraždu, ale Přemkovi se to nezdá. Věřin tatínek byl rovněž vězněm v padesátých letech a podle všeho Bubeníka znal.

Řešení případu v napínavém filmu, mimochodem plného jazzové muziky, odpoví samozřejmě na otázku, kdo je vrah. Jiné otázky ale položí: jak vést čáru za minulostí, kdo má právo trestat, kdo se vyhýbá soudu. Scénář napsal zkušený televizní scenárista Josef Eismann.

Kromě výše uvedených herců se ve filmu objeví ještě řada dalších hvězd: poprvé v televizním filmu natáčí u nás Jan Tříska, dále diváci uvidí Pavla Landovského, Jaroslavu Adamovou,Jitku Smutnou, Evu Salzmannovou či Báru Štěpánovou a další.

Natáčení si vyžádá zhruba 22 natáčecích dní, točit se bude především v exteriérech a reálech v Praze, jejím okolí a obcích Mařenice a Holovousy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).