Hlavní navigace

Jana Tunu nahradí v Pressklubu Frekvence 1 moderátorka Helena Šulcová

[Tisková zpráva] Prestižní diskusní pořad Frekvence 1 bude od prosince moderovat Helena Šulcová. Na tomto postu střídá Jana Tunu.

Sdílet

„Výběr moderátora pro prestižní debatu na Frekvenci 1 nebyl jednoduchý. Přál jsem si, aby diskusi v Pressklubu vedla moderátorka. Helena Šulcová mi svojí dravostí připomíná styl, jakým kdysi moderovala své pořady třeba Barbora Tachecí, a to se mi líbí. Politické debaty jsou dnes takový uzavřený mužský svět a ona v něm bude působit jako svěží vítr. Myslím, že dokáže politiky a posluchače hodně překvapit,“ říká Miroslav Škoda, programový ředitel Frekvence 1.

„Z nabídky moderovat Pressklub jsem byla nadšená. Takový pořad se prostě nedá odmítnout a navíc Frekvence 1 byla první, kdo s takovým formátem v Česku v komerčních rádiích začal,“ říká Helena Šulcová.

Helena Šulcová na Frekvenci 1 přechází ze zpravodajství TV Prima. Předtím pracovala v domácí redakci Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu a moderovala v Rádiu Česko. „Jako parlamentní zpravodajka na TV Prima jsem připravovala politické zprávy. Byla jsem zvyklá se ptát, i když to často nebylo někomu příjemné a utíkal před kamerou. Doufám, že ze studia Frekvence 1 nikdo utíkat nebude,“ dodává s nadsázkou.

Moderátor Jan Tuna, který v Pressklubu působil necelý rok, zase přechází na plný úvazek do zpravodajství TV Prima. „Byl to jeden z nejzajímavějších roků mého života, ale jsem zvyklý dělat věci na sto procent. Časově nebylo možné dlouhodobě skloubit tyto dvě náročné profese dohromady,“ říká Tuna. „Byla to obrovská škola – připravovat téměř každý den velký rozhovor na často i velmi kontroverzní témata živě do vysílání,“ dodává.

Pressklub – diskusní klub rádia Frekvence 1, vysílá každý všední den kromě pátku od 18.00 do 18.30. Mezi hosty patří politické a ekonomické špičky a zároveň zajímavé osobnosti, které se aktivně podílejí na aktuálním dění v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).