Hlavní navigace

Generální ředitel ČT Janeček se kvůli prodeji DVD obrátí na Policii ČR

[Tisková zpráva] Generální ředitel České televize Jiří Janeček se v reakci na informace MF DNES (ČT prodala majora Zemana lacino, 7.11.2007) obrátí na Policii ČR. Článek zásadním způsobem zpochybnil prodej práv k vydání seriálu Třicet případů majora Zemana na DVD.

Sdílet

Jiří Janeček proto znovu prověřil písemné podklady vážící se k prodeji seriálu i k předchozím prodejům práv k vydání jiných titulů. Tyto podklady předá dozorčí komisi Rady České televize. Vzhledem k závažnosti informací, které z nich vyplývají, nabyl přesvědčení, že Česká televize i on osobně čelí nevybíravému útoku určitých podnikatelských skupin, kterým nevyhovovaly závěry interní kontroly. Ta v příslušném útvaru České televize proběhla v září letošního roku.

V zájmu jednoznačného vyšetření všech skutečností se Jiří Janeček v pondělí obrátí na orgány činné v trestním řízení, aby obchod s právy k vydávání DVD nosičů prověřily, a buď potvrdily, nebo vyvrátily podezření, která se v této souvislosti objevují. Jakmile to bude s ohledem na předpokládané šetření možné, je Česká televize připravena veškeré podklady k diskutovaným obchodním případům zveřejnit, aby si každý mohl učinit vlastní úsudek o tom, kdo na tomto poli hájil zájem na řádném hospodaření televize veřejné služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).