Hlavní navigace

Generální ředitel ČT Jiří Janeček dnes uvedl do funkce nového ředitele brněnského studia

[Tisková zpráva] 2. 1. 2008 - Televizní studio Brno České televize má nového ředitele. Za přítomnosti generálního ředitele ČT Jiřího Janečka se funkce dnes ujal třiapadesátiletý Karel Burian.

Sdílet

Karel Burian vzešel z výběrového řízení. Na základě rozhodnutí výběrové komise jeho jméno generální ředitel předložil Radě České televize, která ho jmenovala 19. prosince 2007. „Výběrové řízení bylo tvrdé a náročné, protože takové budou i požadavky na nového ředitele televizního studia Brno“, uvedl generální ředitel Jiří Janeček. Nového ředitele TS Brno čeká od prvního dne náročná práce. Mimo jiné ponese odpovědnost za výstavbu nového brněnského studia.

Karel Burian přichází na místo po Vladimíru Karmazínovi, který od 1. října 2007 přešel na post provozního ředitele České televize. Lujza Oravcová, která vedla studio v posledních třech měsících loňského roku, je od ledna 2008 finanční ředitelkou ČT.

Karel Burian je absolventem produkce na Filmové akademii múzických umění. Od roku 1973 působil v tehdejší Československé a do roku 2001 České televizi. Stál u zrodu brněnského rádia Petrov a nyní se do ČT vrací z postu ředitele zpravodajství Regionální televizní agentury. „Moje práce bude velmi sledovaná. Jsem tomu rád, protože nechci, aby vznikly jakékoliv pochybnosti o krocích, které budu chtít dělat“, říká Karel Burian.

Nový ředitel TS Brno se chce v nejbližších dnech seznámit se situací ve studiu. Teprve poté oznámí svoje další plány a záměry.