Hlavní navigace

Japonský perfekcionismus – mobilní inovace a trendy od společnosti Sharp

[Tisková zpráva] Společnost Sharp není pouze vůdčí společností v oblasti technologií pro LCD televize a solární systémy, ale také inovátorem v oblasti mobilních multimediálních produktů. Na veletrhu IFA 2009 bude mít společnost Sharp možnost ukázat, jak je inovativní a to při představení mobilního telefonu na solární energii a notebooku s LCD dotykovým monitorem.

Sdílet

Berlín, IFA 2009. Na veletrhu IFA se japonská společnost Sharp představí se sloganem “High Technology and Super Green” a uvede řadu mobilních produktů, které demonstrují schopnosti společnosti i v oblastech přesahujících LCD televize AQUOS a solární systémy. Produkty nové generace, které budou k vidění, tedy mobilní telefony na solární energii a notebooky se dvěma obrazovkami, přicházejí s inovativními technologiemi a také šetrným přístupem k životnímu prostředí.

V květnu tohoto roku Sharp představil SH 002, mobilní telefon na solární pohon, který má solární modul o tloušťce pouhých 0,8 mm. Deset minut solárního nabíjení stačí na jednu minutu hovoru. Mirumo 934SH a 936SH jsou dva hybridní mobilní telefony fungující na solární energii a vybavené novinkou “Memory LCD”. Toto externí LCD o velikosti 3 palce zobrazuje čas, datum, počasí, zprávy a další informace bez potřeby elektrické energie. Tu potřebuje pouze tehdy, když je display aktualizován. Sharp má více než 50 let zkušeností v oblasti vývoje solárních baterií a modulů a je globálním lídrem v této oblasti. Spojením dvou převratných technologií, LCD a solární energie, vytvořila společnost Sharp jedinečný mobilní telefon, který je průkopníkem v této oblasti a který ukazuje, jak daleko tyto technologie postoupily a jak mohou být integrovány do každodenního života.

Solární mobilní telefon ale není jedinou novinkou společnosti Sharp v oblasti mobilních technologií. Společnost neustále vyvíjí nové výrobky, které se těší velké popularitě v Japonsku, kde má Sharp 23 procentní podíl na trhu. Sharp například vyvinul také první CCD kameru s 5 megapixely, autofocusem a lineárním optickým 3× zoomem. Dlouholeté zkušenosti v oblasti LCD dělají ze společnosti Sharp vedoucího výrobce obrazovek pro mobilní telefony.

Cílem společnosti pro tento rok je zvýšit svůj podíl na trhu v Japonsku na 30 procent. Kromě Číny je pak hlavní důraz kladen na Evropu. Sharp se chce na Evropu soustředit a plánuje zde jen v tomto roce prodat 4 miliony svých zařízení.

V oblasti notebooků je Sharp také považovaný za neúnavného inovátora a to převážně v Asii. Už v roce 1996 přišel Sharp s notebookem s plně integrovaným připojením k internetu a barevný LCD monitor a o dva roky později představil super tenký notebook ve formátu B5 s 12” LCD monitorem.

Letos představí Sharp první notebook s dvěma obrazovkami – Sharp Mebius PC-NJ70A. Mebius má integrovaný LCD dotykový panel místo touchpadu a umožňuje tak, aby se notebook ovládal zcela jinak. Dotykový LCD panel měří 4 palce a má rozlišení 854×480 pixelů. LED podsvícení zajistí lepší obraz při využití méně energie hlavně lepší ovládání dotykové obrazovky s pomocí prstů nebo stylusu. Toto umožňuje, aby byly některé aplikace umístěny přímo na LCD panelu a odtud i ovládány. S tímto novým přístupem k notebookům Sharp jasně ukazuje svoje místo na rostoucím trhu s mobilními zařízeními. Solární telefony a notebook Mebius jsou v současné době k dostání pouze v Japonsku a prozatím není plánováno je začít prodávat v Evropě.

Tyto dva inovativní výrobky jsou pouze příkladem toho, jak se společnost Sharp snaží přicházet neustále s novými technologiemi a unikátními výrobky. Zkušenosti společnosti v oboru, výborná kvalita, více než 8 000 vývojářů po celém světě a dekády technologického know-how dělají ze Sharpu společnost pro příští generace v klíčových oblastech LCD, solar a LED technologií.

Pro další informace prosím navštivte http://www.sharp.eu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).