Hlavní navigace

Jarní část Gambrinus ligy začíná na Nova Sport

[Tisková zpráva] Praha 24. února 2011 – Tříměsíční čekání končí, o slovo se opět hlásí fotbalová Gambrinus liga. Zkrácená jarní část sezóny 2010/2011 odstartuje v pátek 25. února na obrazovkách stanice NOVA Sport přímým přenosem existenčního zápasu Slavia Praha - Zbrojovka Brno.

Sdílet

Počínaje 18. kolem můžeme sledovat naši nejvyšší soutěž každý týden v atraktivním večerním čase, s výkopem ve 20.15 hodin. Dramatické duely pod umělým osvětlením slibují vyšší návštěvnost a nenapodobitelnou kulisu, kterou mají rádi i samotní hráči.

Právě souboj »sešívaných« se soupeřem z moravské metropole hodně napoví, jak se bude vyvíjet boj o udržení. Sestupem je aktuálně ohrožena celá spodní polovina tabulky a rozhodovat se zřejmě bude až ve finiši.

Neméně napínavou zápletku slibují dostihy za mistrovským titulem. Obhájce trofeje Sparta Praha snížil v závěru podzimu náskok vedoucí Viktorie Plzeň a ve zbývajících 13 kolech bude dohánět už jen čtyřbodovou ztrátu. Zajímavě se vyvíjí také bitva o bronzovou medaili. K pohárové Evropě mají v současné době nejblíže hráči Olomouce, Jablonce a Mladé Boleslavi.

NOVA Sport posílila tým expertů v pravidelném Studiu Stadión o několikanásobného mistra Československa a České republiky Horsta Siegla, člena Klubu ligových kanonýrů. Ten je jistě jakožto někdejší vynikající zakončovatel zvědavý i na to, kdo se stane králem střelců. Po podzimu měl k této poctě nejblíže olomoucký Michal Hubník, jenže svou sbírku 12 branek už nerozmnoží. V zimě totiž odešel do Legie Varšava. Podobný osud potkal i sparťana Bonyho Wilfrieda, který přestoupil do nizozemského Arnhemu.

Na korunu pro nejlepšího střelce ligové soutěže si tak může dělat nárok především Tomáš Pekhart s 11 góly. Jablonecká hvězda bude na jaře hostovat ve Spartě, kde by měla nahradit právě zmiňovaného Wilfrieda a připravovat se v rudém dresu i na letní evropský šampionát jednadvacítek. Také plzeňský Jan Rezek má zaděláno na dvacetigólovou sezónu. Zatím se trefil desetkrát.

Všechny tajenky budou rozluštěny nejpozději v sobotu 28. května, kdy se hraje závěrečné 30. kolo. A stanice Nova Sport se svým Studiem Stadión u toho nebude chybět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).