Hlavní navigace

Jarní Jednička ČT nabízí novinky i změny ve schématu

[Tisková zpráva] Jarní nadílka ČT1 přináší TýTý, dokument o Lucii Bílé, detektiva Sherlocka s hlasem Vojty Dyka, sumu finančních rad, Život na zámku, Velikonoce s kuřetem a pohádkami, Arabelu a vůbec větší prostor dětským pořadům. Jednička zve také na opravdu Vysokou hru, na ryby s Hrušínským, na dopolední seriálová okna a v neposlední řadě na Události v regionech a po nich Černé ovce a Testoviny.

Sdílet

Duben na Jedničce
V sobotu 2. dubna ve 20:00 v přímém přenosu provede Karel Šíp diváky ČT1 slavnostním večerem předávání výročních televizních cen TýTý.

K jarním novinkám Jedničky patří dokument o Lucii Bílé – Lucie 011 a česká premiéra jedinečné třídílné britské detektivní série BBC Sherlock, v níž titulní postavu legendárního detektiva skvěle namluvil Vojta Dyk. V dubnu se s novou sérií pořadu Jak na ryby vrátí na obrazovky ČT1 také Rudolf Hrušínský. Důvěrným poradcem v záludném světě velkých peněz, půjček i úvěrů bude nový projekt finanční gramotnosti Suma Sumárum aneb Kde jsou mé peníze, který startuje na ČT1 14. dubna v 21:00 hodin (po Vysoké hře). Suma Sumárum poradí divákům zábavnou formou jak nenaletět, ušetřit a jak nechat své peníze vydělávat. Od 14. dubna přesouváme premiéru seriálu Město žen na čtvrtek po pořadu Máte slovo.

Od 14. dubna startuje na Jedničce nová série vědomostní soutěže Vysoká hra. Výrazně zvyšujeme hodnotu vašich znalostí. Soutěžící budou hrát o rovných 5 000 000 Kč! To už se znalosti vyplatí. Na sobotu velikonoční připravujeme Vysokou hru pro Kuře, kdy pro konto Pomozte dětem budou soutěžit Vojta Kotek, Milan Šteindler, Aleš Háma a Jakub Wehrenberg.

A jako každý rok se diváci s projektem Pomozte dětem setkají také na Pondělí velikonoční – letos především v pořadu Letem světem s Kuřetem!

Na Velikonoce chystáme i řadu pohádek a atraktivní filmy pro celou rodinu.

Diváci ČT1 si oblíbili v novém vysílacím schématu atraktivní dopolední seriálová okna od pondělí do pátku mezi 9:30 a 11:00. Od 11. dubna připravujeme v tomto čase seriálové tituly Doktor Martin a Případy detektiva Murdocha. Změna čeká diváky každý všední den od 11:00, kdy ČT1 zařadí reprízy divácky atraktivních pořadů – např. legendárního seriálu Slovácko sa nesúdí, Bez ženské a bez tabáku, populárního Věšáku a 13. komnaty, Na cestě či Reportérů ČT.

Od 11. dubna se zkrátí i pořad Sama doma na 90 minut a na přání diváků se ve vysílání ČT1 objeví legendární seriál Život na zámku.

Úspěšné odpolední dětské pásmo Planeta YÓ doplní od pondělí do čtvrtka půvabný animovaný francouzský seriál Byl jednou jeden člověk. Prostor věnovaný dětem a rodině tak Jednička prodlouží 4× týdně o půl hodiny.

Na obrazovku ČT1 se od 11. 4. vrací Události v regionech – nejdůležitější zprávy, kterými žije váš kraj. Dělené vysílání pro Čechy, Moravu nebo Slezsko od pondělí do pátku vždy od 18:00.

Satelitní diváci, kteří měli naladěno regionální vysílání programu CT24 SM resp. CT24 JM, budou mít nyní na stejném kmitočtu a se stejnými parametry zajištěn příjem programu CT1 SM resp. CT1 JM. Program CT 1 SM/JM zůstane divákovi na stejné předvolbě jako dříve naladěný program CT24 SM/JM. U některých typů přijímačů se může stát, že v předvolbě přijímače zůstane původní označení CT24 SM/JM. V tom případě je nutné nové naladění přijímače.

Na rozdíl od volně šířeného programu CT24, je pro satelitní příjem programů CT1 ve všech modifikacích nutné použití přístupovou kartu

CT upozorňuje, že v systémech společných antén (STA) a kabelových rozvodů na území obou regionů je třeba pro zajištění příjmu správné verze programu ČT1 provést potřebné úpravy.

V pondělí až čtvrtek po Události v regionech následují osvědčené Černé ovce a Testoviny – reportáže, testy, rady, které vám pomáhají bojovat za svá práva.

Změny v neděli diváci zaznamenají už ve 14. týdnu, kdy se pořad o zákulisí a novinkách televize veřejné služby Svět ČT přesouvá za nedělní pohádku. Po filmu pro pamětníky se diváci mohou těšit na opakování Pokračování příště – seriálu o televizních seriálech, které svého času bavily i uvědomovaly národ. A nejen pro děti se v neděli před Večerníčkem vrací oblíbená Arabela.