Hlavní navigace

JARNÍ VZDUCH PŘIVANE RÁDIO DÁLNICE

[Tisková zpráva] Praha 30. března 2010 – Jaro přináší vždy vše nové a tak i do Čech, spolu s jarem, přichází ojedinělý projekt, specializované dopravní rádio pro řidiče. Jeho hlavním tématem bude vyčerpávající dopravní zpravodajství z českých dálnic, koordinace při dopravních problémech a komplexní servis pro řidiče a jejich spolujezdce. Nebude chybět stručné zpravodajství, včetně politiky, společnosti a sportu, ani tematické pořady. Ale i trocha zábavy pro dlouhé chvíle na cestách. Vznik rádia vítají jak řidiči, tak odborná veřejnost.

Sdílet

Začátek dubna je termín pro spuštění vysílání v Česku ojedinělého projektu a to specializovaného rádia pro řidiče. Motoristé tak budou lépe informováni o aktuální situaci na českých dálnicích.

Neobvyklý projekt je nyní ve fázi technické přípravy, finalizace programu a tematických rubrik. Vybírají se vícejazyční moderátoři. Probíhají četné schůzky se zástupci státních institucí, které se zabývají vývojem a řešením dopravní problematiky. Připravena je rozsáhlá spolupráce s mnoha institucemi a firmami, které tak mohou společně velkou měrou přispět k nejlepší informovanosti účastníků dálničního provozu.

„Už se na tuto práci moc těšíme a věříme, že Rádio Dálnice jednak přispěje svou troškou do mlýna v řešení celkové dopravní koordinace, ale také bude příjemným a hlavně praktickým společníkem pro všechny řidiče i jejich spolujezdce na cestách po českých dálnicích. Začneme vysílat co nejdříve a máme připraveno pokrytí větší části českých dálnic,“ popisuje autor projektu Radim Pařízek.

Podle četných reakcí je projekt velmi pozitivně přijat nejen z řad samotných řidičů, ale také z řad odborné veřejnosti, která si od projektu slibuje rychlé a aktuální, minimálně dvojjazyčné dopravní zpravodajství směřované řidičům přímo do jejich automobilu.

Kromě hlavní náplně rádia, tedy dopravního zpravodajství, se řidiči mohou těšit na zpravodajství, zaměřené na celostátní události a zahraničí, včetně sportovních přehledů. Program rádia počítá ale také s tematickými pořady, které budou nabízet rady, tipy, zajímavosti, servisní informace pro motoristy a další. Vysílat bude i hudbu, a to se zaměřením od 60. let až po současnost. Velký důraz bude kladen na specializované pořady a kampaně zaměřené na prevenci v oblasti dopravy – sociální marketing. Cílovou skupinou Rádia Dálnice jsou řidiči a jejich spolujezdci – všechny věkové kategorie od 18-ti let neomezeně.

Rádio Dálnice také vyrazí z éteru do terénu. Speciálně upravená vozidla v barvách rádia budou přímo na dálnicích získávat další důležité informace, ale také – v případě potřeby – pomáhat či vysílat přes satelit do rádia rady dalším řidičům. Posádky vozů budou pečlivě vybrány a vyškoleny v poskytování první pomoci a rychlém ošetřování případných zranění. Posádka vozu bude schopna poskytnout základní psychologickou pomoc účastníkům dopravních nehod, zabezpečit dostatečnou viditelnost vozidla při poruše, pomoci při defektu atd.

„Prioritou Rádia Dálnice je pomoc řidiči, pro kterého se stává v době jízdy důležitým partnerem. Program bude koncipován tak, aby byl pro posluchače snadno vnímatelný a v řízení jej nerušil. Věříme, že se toto specializované rádio do budoucna stane pro řidiče jakoby „čtvrtým pedálem“ v autě…“