Hlavní navigace

Jaromír Drábek, místopředseda TOP 09 a ministr práce a sociálních věcí, hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Praha, 22. 3. 2011. Vláda Petra Nečase už nechystá žádnou jinou změnu DPH, než tu, která byla stranami koalice schválena jako poslední. Pokud by přesto některá ze stran dodatečně přišla s dalším návrhem, ohrozí to další fungování vlády. V aktuálním vydání pořadu Téma Deníku na kanálu UPC Express to potvrdil místopředseda TOP 09 a ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Sdílet

„Je to definitivní a myslím, že je to i jasně podepřeno tím, že jsme se shodli v koalici, že s tímto zákonem bude zároveň spojena otázka hlasování o důvěry vládě,“ říká o další případné úpravě sazeb DPH Jaromír Drábek. „Pokud by někdo chtěl jakýmkoliv způsobem zpochybňovat tu dohodu, to znamená, že zpochybňuje celý princip koaliční spolupráce,“ varoval ministr. Podle něj se teď TOP 09 i ODS budou velmi ostražití vůči Věcem veřejným, které úpravu DPH iniciovaly po schůzce s prezidentem Václavem Klausem. „Musíme teď dávat velký pozor, zda šlo o ojedinělý exces, a nebo zda takovým způsobem chtějí Věci Veřejné přistupovat ke koaliční spolupráci i v dalších případech,” dodal místopředseda TOP 09. S moderátorem pořadu, Jan Kličkou z Deníku, ještě ministr probral budoucnost penzijních fondů i poplatky, které budou jejich klienti platit. Aktuální vydání pořadu Téma Deníku se vysílá na televizní stanici UPC Express od úterý 22. března. Záznam je k dispozici také na serveru youtube.com.drabek

Pořad Téma Deníku je třicetiminutový čtrnáctidenník moderovaný a připravovaný Janem Kličkou, vedoucím domácí redakce těchto novin. Vysílá ho televizní stanice UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC. Zájemci ho mohou shlédnout také na internetovém serveru youtube.com pod heslem „téma deníku“. Na serveru jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze nalézt na adrese http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/, je k dispozici v monitorovací službě Newton a přílohou této tiskové zprávy.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní stanice kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).