Hlavní navigace

Jaroslav Brabec natáčí historický film

[Tisková zpráva] 14. září padla první klapka historického snímku Post Bellum, který pro Českou televizi natáčí režisér Jaroslav Brabec.

Sdílet

„Jako se píše douška Post scriptum, tak existoval po prusko-rakouské válce v roce 1866 celkem bezvýznamný termín: POST BELLUM. Jako dodatečné označení stavu pro ty, co v oné válce byli a přežili své druhy…,“ touto větou začíná příběh scenáristy Vladimíra Körnera o mladém důstojníkovi rakouské armády Pavlu von Hebrovi, který sice přežil bitvu u Hradce Králové a byl vyznamenán samotným císařem, teď hledá důvod proč dál žít v tom zdivočelém světě. Najde ho ve službě v armádě? Najde ho v lásce k mladičké šičce Adéle?

Režisér výpravný snímek obsadil těmi nejzvučnějšími hereckými jmény. Hlavní roli ztvární Branislav Holíček, v dalších úlohách se objeví Vilma Cibulková, Igor Bareš, Vladimír Dlouhý, Hana Maciuchová, František Němec, Martin Huba, Johana Tesařová, Jiří Lábus, Marika Šoposká ad. Natáčení potrvá až poloviny října a vyžádá si celkem 20. natáčecích dnů. Filmaři se budou pohybovat především v exteriérech a reálech na Slapech a v Praze. Česká televize uvede snímek na jaře 2010.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).