Hlavní navigace

Jeden klik a nedoplatíte se...

[Tisková zpráva]

Sdílet

Jeden klik a nedoplatíte se…

Praha, 24. února 2004 – Bezpečnostní systém na ochranu proti podvodnému přesměrovávání vytáčeného připojení začala zdarma nabízet svým zákazníkům společnost GTS. Pomocí programu OptimAccess® Dial GTS si mohou uživatelé nastavit připojení k internetu na zabezpečený přístupový bod. Nový software spolehlivě chrání proti neúmyslnému přepojení na jiného, mnohem dražšího poskytovatele, ke kterému může dojít kliknutím na „podvodný“ odkaz. Tím GTS chrání své zákazníky před placením horentních částek za telefonické připojení na podezřelé linky.

„Existují firmy, které se nestydí brát peníze od provozovatelů předražených linek, a tak podvodným způsobem svádějí nic netušící surfaře k neúmyslnému přepojení na drahé linky. V našem zájmu ale je, aby zákazníci neplatili za něco, co nechtějí,“ řekl Milan Rusnák, generální ředitel GTS. „GTS sice také podniká pro zisk, ale za jasných a transparentních podmínek. Pokud jde o ochranu našich zákazníků před podvodným jednáním jiných, budeme vždy na jejich straně.“

Minuta hovoru může na linkách podvodného volání vyjít až na 60 korun. Jejich provozovatelé totiž umístí odkaz na některé internetové stránky, po jehož prokliknutí se změní nastavení přístupu k internetu a uživatel se bez svého vědomí začne připojovat za výrazně vyšší cenu. Tomuto nebezpečí jsou vystaveni nejen lidé s běžným telefonním připojením, ale i uživatelé datových služeb v mobilních sítích.

Společnost GTS CZECH působí na českém trhu od roku 1991 a poskytuje firmám i domácnostem v České republice kompletní portfolio telekomunikačních služeb. Jako první v ČR zavedla přístup k internetu pro domácnosti za paušál. Je největším alternativním operátorem a důsledně prosazuje liberalizaci českého telekomunikač­ního trhu.

Kontakt:
GTS / Donath-Burson-Marsteller
Tereza Vránková, marketingová ředitelka a tisková mluvčí / Alena Ratajová, GSM: 602 389 165
Tel.: 296 157 345 / Tel.: 224 211 220
tereza.vranko­va@gtsgroup.cz / alena_ratajova@cz­.bm.com