Hlavní navigace

Jedenáctý den na fotbalovém šampionátu v Německu

[Tisková zpráva] V pondělí 19. června proběhly v rámci fotbalového šampionátu v Německu další tři zápasy reprezentací ze skupiny G a H, jak mohli diváci České televize sledovat v přímém přenosu na programu ČT2. V tuto chvíli mají všechny země zastoupené na šampionátu odehrané dva ze tří zápasů základní skupiny, což osmi z nich (Ekvádoru, Německu, Anglii, Argentině, Nizozemí, Portugalsku, Brazílii a Španělsku) stačilo k získání 6 bodů a tím pádem k postupu do osmifinále. Další celky, kterým jejich dosavadní bodový zisk dává před posledním zápasem ve skupině ještě šanci se do osmifinále dostat a mezi kterými je i Česká republika, se o to pokusí v následujících 4 dnech včetně dneška.

Sdílet

Včera 19. června si dveře do osmifinále otevřeli Španělé, kteří svým vítězstvím 3:1 porazili reprezentaci Tuniska. Zmíněný duel (1. a 2. poločas) zhlédlo v přímém přenosu na programu ČT2 krátce před 21. hodinou 613 000 dospělých diváků, tj. 7,2 %, při podílu 20,46 % a 14 000 dětí, tj. 1,2 % chlapců a děvčat od 4 do 14 let, při podílu 13,11 %. Zájem mužů o zápas Španělsko – Tunisko, s 11,6 % sledovanosti a téměř 32procentním podílem na publiku, převyšoval zájem žen více než trojnásobně. Nejmenší přízeň dospělých diváků si včera vysloužil podvečerní zápas mezi Saúdskou Arábií a Ukrajinou, na který se u televizních obrazovek dívalo 306 000 dospělých, tj. 3,6 %, při téměř 14procentním podílu na publiku. O jednu desetinu procenta sledovanější bylo odpolední utkání Togo – Švýcarsko, na které se dívalo 321 000 diváků starších 15 let, tj. 3,7 %, avšak při téměř třetinovém podílu (32,28 %). Mezi dětmi a mládeží od 4 do 14 let si naopak zápas Saúdské Arábie s Ukrajinou získal nejvíce diváků, a to 18 000, tedy 1,6 %, při 10procentním podílu.

Teprve v následujících dnech se definitivně rozhodne, které z týmů budou v bojích na šampionátu pokračovat a které pojedou domů. Ode dneška 20. června do pátku 23. června bude Česká televize vysílat přímé přenosy posledních zápasů základní skupiny, které se hrají souběžně, a to na programech ČT2 a ČT4 SPORT. Na druhém programu České televize bude vždy zařazen i záznam utkání z ČT4 SPORT a tak budou divákům na ČT2 denně nabídnuty všechny 4 zápasy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).