Hlavní navigace

Jedinečný bezdrátový ovladač ASUS Eee Stick přináší svěží vítr v oblasti PC hraní

[Tisková zpráva] Praha 16. října 2008 - ASUSTeK Computer Inc. (ASUS), přední dodavatel kompletních 3C řešení, který svým Eee PC zahájil revoluci v oblasti přenosných počítačů, odhalil další světový unikát – Eee Stick. Jde o všestranný bezdrátový ovladač, který lze jednoduše připojit k PC a který převádí fyzické pohyby rukou na odpovídající pohyby přímo na obrazovku. Sloganem „Get into the swing of gaming“ slibuje Eee Stick svým uživatelům následující:

Sdílet

  • Jednoduché připojení a snadné ovládání hry
  • Skvělý 3D dálkový ovladač
  • Vzrušující zábavu při hraní

Eee Stick bude exkluzivně přibalen k některým modelům Eee PC a Eee Box, společně s kolekcí několika her, které byly vytvořeny speciálně pro použití s tímto ovladačem.

Ideální pro zábavu na cestách i doma
Ve spojení s výjimečně mobilním Eee PC je vysoce přenosný Eee Stick skvělým doplňkem pro hraní her na cestách. Stejně tak se ale hodí i pro domácí hraní a ostatní multimediální a zábavní aplikace, a lze jej použít s Eee Box, Eee PC nebo jakýmkoliv jiným PC.

Dlouhotrvající herní akce s dlouhým dosahem
Eee Stick tvoří ovladače Activation Stick, Navigation Stick a 2,4GHz RF vysílač. Přestože dokážou oba ergonomické ovladače vibrovat, mají velmi nízkou spotřebu energie a 2 AA baterie v každém ovladači nabídnou nepřerušovanou herní akci po dobu tří dnů (72 hodin). 2,46GHz vysílač RF má dostatečně dlouhý, až 10m dosah a nevyžaduje žádné zvláštní umístění. Rovněž zaručuje, že ovladače Eee Stick budou reagovat i tehdy, když nebudou přímo namířeny na vysílač. Uživatelé proto budou moci dělat při hraní her různé pohyby, aniž by se museli obávat, že dojde k odpojení ovladače.

Univerzální zařízení pro intuitivní hraní se třemi provozními režimy
Vestavěný snímač pohybů ovladače Eee Stick nabízí tři různé provozní režimy: 3D pohyb, ukazování a naklánění. Režim 3D pohybů reaguje na pohyby v osách a také na otáčení zápěstí, je ideální pro sportovní a akční hry. Režim ukazování se specializuje na míření, a je proto perfektní pro různé druhy stříleček (FPS). Režim naklánění reprodukuje pohyby vpřed, vzad a do stran a výborně se hodí pro různé závodní a letecké simulátory.

Bezproblémové připojení
Jako každý produkt z rodiny Eee je i Eee Stick navržen tak, aby byl co nejvíce uživatelsky přívětivý. Jeho instalační proces je proto velice jednoduchý. Stačí připojit vysílač RF do jednoho z USB portů Eee PC, a poté stisknout a podržet tlačítko „power“ jak na aktivačním, tak na navigačním ovladači po dobu 5 vteřin. Jakmile se rozsvítí světla na vysílači i na ovladači, je připojovací proces ukončen a Eee Stick je připraven k použití, a to bez jakékoliv další konfigurace.

Široká kompatibilita
Díky konektivitě HID lze Eee Stick teoreticky použít na jakémkoliv PC, ovšem nejlépe bude pracovat s hrami navrženými speciálně pro něj. Několik takových her bude přibaleno ke každému Eee Sticku. Toto zařízení pracuje bezproblémově také s jinými herními ovladači určenými pro PC, jako jsou gamepady nebo keypady, a umožňuje uživatelům různá zařízení kombinovat a vytvořit si tak vlastní a unikátní styl hraní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).