Hlavní navigace

Jednání Stálé komise pro sdělovací prostředky PS PČR v ČT

[Tisková zpráva] V České televizi na Kavčích horách se v úterý 27. března 2007 sešla na výjezdním jednání Stálá komise pro sdělovací prostředky Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Členové komise se v čele s předsedou Vítězslavem Jandákem setkali s generálním ředitelem ČT Jiřím Janečkem, s řediteli Televizních studií Brno a Ostrava Vladimírem Karmazínem a Iljou Rackem, s členy managementu a s vedoucím projektu digitalizace ČT Pavlem Hanušem.

Sdílet

V dopoledních hodinách si členové komise prohlídli s ředitelem výroby Václavem Myslíkem televizní studia na Kavčích horách a navštívili společně s ředitelem zpravodajství Zdeňkem Šámalem Redakci zpravodajství ČT včetně newsroomu a zázemí digitálních kanálů ČT24 a ČT4 SPORT.

Přítomní poslanci se dále mj. seznámili s aktuálním stavem a dosavadním průběhem projektu digitalizace ČT. Vedení ČT je informovalo o jednáních s ČTÚ o budování veřejnoprávního multiplexu. Řeč byla i o obecných problémech Technického plánu přechodu, o evropském kontextu digitalizace, o vypínání analogového vysílání v ČR a informační kampani ČT pro diváky.

Členové komise se také zajímali o regionální vysílání a jeho rozsah v rámci programové nabídky ČT.

Poslanci se s generálním ředitelem ČT shodli na zájmu pokračovat ve společných setkáváních v České televizi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).