Hlavní navigace

JERICHO – americký seriálový hit od 10. prosince na AXN

[Tisková zpráva] Dramatický americký seriál natočený v roce 2006 mnozí neváhají označit za „druhé Ztracené“. Stejně jako tento kultovní seriál, který v současné době vysílá TV Nova, ale k českému divákovi se už před časem dostal právě díky AXN, vypráví o skupině cizích lidí, jež se najednou ocitnou pohromadě za velmi nezvyklých podmínek. Musejí se spolu naučit žít – a nejen to, jednat tak, aby přežili. Nenacházejí se ovšem na neznámém ostrově - ale v kansaském městě Jericho.

Sdílet

Na obzoru nad městem se objeví atomový hřib. Obyvatelé jsou vystaveni tváří v tvář děsivému faktu: Ameriku napadli nukleární teroristé. Lidé se ocitnou v naprosté izolaci a mohou se jen dohadovat, zda jsou jediní Američané, kteří zůstali naživu. Když jsou vyřazeny z provozu veškeré zdroje energie a možnosti komunikace, strach z neznámého uvrhne Jericho do všeobecného zmatku. Město se začne hroutit pod náporem teroru a strach i pocit zkázy probouzí v některých obyvatelích města jen to nejhorší.

V době krize, kdy se citlivých jedinců zmocňuje šílenství a na povrch vyplouvají i ta nejskrytější tajemství, v sobě ovšem někteří najdou vnitřní sílu, jíž si dosud nebyli vědomi. A z těch, u nichž je to nejméně pravděpodobné, vzejdou hrdinové.

Postupem času ovšem začnou někteří šířit spiklenecké a značně deprimující teorie. Budou obyvatelé malého města vystaveni ještě dalším útokům? Je to snad začátek konce světa? Pokud byste přežili armageddon, jak by váš život pokračoval? Stálo by vůbec za to dál žit?

Mezi hlavní postavy patří Jake Green, marnotratný syn starosty města. Vrací se po delší době do Jericha, aby uplatnil nárok na dědictví po dědečkovi. Uplynulých pět let jeho života je zahaleno tajemstvím a Jake si klade otázku co dál. Zlověstný atomový hřib zasáhne i do života šestnáctiletého Dalea Turnera. Nevyhne se ani tajemnému cizinci Robertu Hawkinsovi, hezké mladé učitelce Heather Lisinskiové, která se právě vrací autobusem se studenty ze školního výletu. Událost nemine ani Emily Sullivanovou, Jakeovu školní lásku, půvabnou sedmnáctiletou Bonnie Richmonodovou a jejího staršího bratra Stanleyho, Jakeova nejlepšího kamaráda z dětství…

V hlavních rolích třináctidílného seriálu hrají Skeet Ulrich (Čarodějky, Jízda s ďáblem, Rizikový faktor), Gerald McRaney, Pamela Reedová (Junior), Lennie James, Ashley Scottová, Sprague Graydenová, Michael Gaston, Brad Beyer, Kenneth Mitchell, Erik Knudsen a Shoshannah Sternová. Autorem scénáře je Stephen Chbosky, režii většiny dílů se zhostil Jon Turteltaub (Zatímco jsi spal, Lovci pokladů), oba se podíleli na natáčení i jako výkonní producenti.

Jericho přineslo americké stanici CBS, kde seriál premiérově běží od září, největší sledovanost od roku 2000. V České a Slovenské republice ho diváci mohou sledovat od 10. prosince každou neděli ve 20:10 hodin na AXN.