Hlavní navigace

Ještě týden lze hlasováním ovlivnit Cenu veřejnosti v soutěži Zlatý erb

[Tisková zpráva]

Sdílet

Ještě týden lze hlasováním ovlivnit Cenu veřejnosti v soutěži Zlatý erb

Praha, 18. března – Do pátku 25. března 12,00 hodin mohou rozhodnout uživatelé webových stránek měst a obcí o Ceně veřejnosti v soutěži Zlatý erb. Do letošního ročníku soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí došlo 246 přihlášek, další účastníky do soutěže zařadily v souladu s pravidly poroty krajských kol, takže celkem se uchází o ocenění 451 soutěžících.

Kraj Vysočina, Praha, Jihomoravský, Olomoucký, Ústecký a Liberecký kraj již slavnostně vyhlásily výsledky krajských kol soutěže, další kraje přijdou na řadu v nejbližších dnech. Vítězové celostátního kola převezmou ceny 4. dubna na konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové.

Soutěž Zlatý erb vyhlašuje Sdružení Zlatý erb a její sedmý ročník probíhá pod záštitou Ministerstva informatiky ČR, Ministerstva vnitra ČR a Asociace krajů ČR. Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických médií. Uplynulé ročníky nesporně přispěly ke stále se zlepšující úrovni webových stránek měst a obcí. V minulém roce měly nejlepší webové stránky město Dačice, obec Okříšky a elektronické služby Hradec Králové.

Cena veřejnosti, kterou předá vítězi na konferenci ISSS tradičně představitel BMI sdružení, se uděluje na základě hlasů uživatelů webových stránek. Hlasující musí disponovat platnou e-mailovou schránkou, na niž je poslána ověřovací zpráva. Potvrzení příjmu této zprávy je podmínkou platnosti hlasu. Hlasovat lze pouze pro jedno město nebo obec bez ohledu na kategorii. Hlasující souhlasí s vedením zaslaných dat v databázi pro účely soutěže a jejich zveřejnění. Podrobnosti o soutěži Zlatý erb se nacházejí na http://zlatyer­b.obce.cz/.

Soutěž Zlatý erb patří k tradičním aktivitám v rámci Března – měsíce internetu. Organizátorem 8. ročníku BMI je BMI sdružení, záštitu poskytlo Ministerstvo informatiky ČR, hlavními partnery jsou Asociace pro elektronickou komerci, ČSOB a DIGI TRADE, mediálními partnery Atlas.cz, Český rozhlas, Právo, Protext – PR servis ČTK, Springer Media CZ, Vogel Burda Communications a odbornými partnery FOR Internet a EPMA.


BMI sdružení je neziskové sdružení fyzických i právnických osob, jehož posláním je podpora rozvoje internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost. Za svůj projekt Měsíc Internetu BMI sdružení dostalo cenu Best in ESIS (European Survey of Information Society) a cenu finalisty soutěže Stockholm Challenge Award, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí.