Hlavní navigace

Jihočeské Prostřeno! Bitevní pole nejen u sporáku!

[Tisková zpráva] Čtyři dámy z jižních Čech si přály, aby se soutěže zúčastnilo co nejvíce mužů. Prý jsou ženy jako strávnice vesměs hašteřivé, šťouravé a vybíravé. Musely se spokojit s jediným mladíkem. O to razantněji jej zahnaly do defenzivy a názorně předvedly, proč se v soutěži obávaly ženského elementu. Dana v rámci boje proti pavučinám a Julie při obhajobě své poněkud ležérnější domácnosti skoro zapomenou, proč v pořadu jsou. Pomyslným bílým šátkem mává v píseckém paneláku babička Jaroslava, která u své večeře touží po troše klidu a pohody. Nenechte si ujít jihočeskou dívčí válku, jak ji každý den v 18.00 prostírá Televize Prima!

Sdílet

Pondělí – řeznice Karla (40)
Vyučená řeznice se rozhodla pro krajovou specialitu. Jako hlavní chod podává kapra po novohradsku. Aby se hosté neudusili kostí, připravila pro své hosty filety. Podařilo se? Nehrozí nikomu zadušení? A podle zákona schválnosti šlehačka stávkuje a hrudkuje, takže pečená jablka zůstanou kyselá. Stejně jako konverzace…

Úterý – pivařka Julie (40)
Julie pracovala v pohostinství a věří si. Hosty ale zarazí stav domácnosti suverénní a vybíravé paní domu. Jak je možné, že se nestydí vařit a prostírat před celým národem v tak zanedbaném bytě? Zachrání to vývar s maďarskými knedlíčky, krůtí rolka a povedený moučník?

Středa – nimrodka Dana (38)
Pomsta chutná nejlépe zastudena. Julie jde k Daně pěkně nabroušená a rozhodnutá skoro nic neochutnat a nepochválit. Zatímco se u Dany pídí ve skříních po nepořádku, a dokonce kritizuje i její upracované ruce, hostitelka nenabíjí pušku, ale chystá opulentní regionální menu s kulajdou plnou hub a dvěma druhy divočiny a knedlíků. Jako sladkou tečku podává šumavské lívanečky s borůvkovým žahourem.

Čtvrtek – důchodkyně Jaroslava (68)
Pomyslným bílým šátkem mává v píseckém paneláku babička Jaroslava, která u své večeře touží po troše klidu a pohody. Jarka miluje dobré jídlo a jdou z ní uklidňující vibrace. U jejího stolu se nad vývarem se zvířátky a babiččinou roládou s vídeňským knedlíkem rozprostře příměří. Povedou se jí knedlíky lépe než minule Katce z Ostravy?

Pátek – gurmán David (26)
Ctitel francouzské kuchyně a lehce kulinářský snob David se už nemůže dočkat finále. Ještě netuší, že další slovní přestřelka odsune jeho husí játra, cibulačku, hovězí líčka na víně a čokoládovou pěnu poněkud do pozadí. O tom, že v soutěži Prostřeno! se musí bojovat do posledního dechu, se přesvědčíte v pátek v Davidově podkrovním bytě.

Recepty hostitelů najdete hned po odvysílání jednotlivých dílů na stránkách pořadu www.iprima.cz/pros­treno. Nebudou chybět ani rady jak být nejlepším hostitelem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).