Hlavní navigace

Jihokorejský Samsung bude hlavním partnerem Olympijských her příštích 8 let

[Tisková zpráva] Peking, Čína, 23. dubna 2007 – Společnost Samsung Electronics uzavřela smlouvu o partnerství s Mezinárodním olympijským výborem až do roku 2016

Sdílet

Jihokorejský gigant Samsung, globální hráč na trhu s elektronikou a domácími spotřebiči, bude hlavním partnerem Olympijských her a Olympijského hnutí příštích osm let. Podle dnes uzavřené smlouvy v Pekingu se tato globální firma stane hlavním partnerem Zimních olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 a následující Zimní olympiády v roce 2014, stejně tak Letní olympiády v Londýně (2012) i následujících Letních olympijských her, které připadají na rok 2016.

„Rozhodnutí sponzorovat olympijské hnutí vyplývá dlouhodobé firemní strategie naší společnosti, jejíž součástí je i plánovaná globální marketingová kampaň, která bude upozorňovat na úlohu Olympijských her pro současnou společnost, ale i hodnoty spojené se značkou Samsung,“ říká Chang Jae Lee, General Manager společnosti Samsung pro Českou republiku.

Samsung tak navazuje na dlouhodobou spolupráci s Olympijským a Paraolympijským výborem z let 1998 až 2008, která pokryla jak zimní tak letní olympijské a paraolympijské hry počínaje Naganem, přes Sydney, Salt Lake a Athény až ke hrám v Pekingu, které proběhnou příští rok.

Firma Samsung tak naplňuje svoji vizi aktivní účasti v globální společnosti, Samsung kromě sponzorského příspěvku pořadatelům her poskytne možnost formou bezdrátové technologie v „real-time“ přenášet sportovní výsledky přímo do telefonu.