Hlavní navigace

Jindřich Šídlo novým vedoucím domácího zpravodajství ČT

[Tisková zpráva] Zpravodajství České televize získalo do svých řad novou posilu. Od 1. května 2009 nastoupí na post vedoucího domácí redakce zkušený novinář, držitel Ceny Ferdinanda Peroutky za rok 2007 a dosavadní šéf domácí rubriky Hospodářských novin Jindřich Šídlo. Nahradí v této funkci Ondřeje Neumana, který vedl domácí zpravodajství do 31. března tohoto roku.

Sdílet

Jindřich Šídlo se stane nejen vedoucím domácího zpravodajství, ale bude zároveň pokračovat ve své dosavadní profesi zkušeného komentátora. Spolu s Martinou Lustigovou bude také politickým analytikem zaměřeným na nejaktuálnější témata dne. Na jeho blogu se o něm můžete dozvědět: První místo v novinách dostal v únoru 1992, po prvním semestru žurnalistiky, v dnes již polozapomenutém Českém deníku. V létě 1992 přišla nabídka z Respektu, kde strávil dalších devět let. Mezitím dostudoval žurnalistiku na FSV UK (mezi jeho spolužáky v ročníku patřili například Tomáš Němeček nebo Martin Ehl), na formální dokončení masové komunikace mu už chyběly síly i nervy, a tak školu na podzim 2000 po devíti letech opustil. V září 2001 nastoupil do MF DNES, první „zakázkou“ byly reportáže z New Yorku zasaženého událostmi 9/11. V MFD se začal naplno věnovat politice, bavilo ho to téměř přesně čtyři roky. 1. listopadu 2005 začal řídit domácí zpravodajství HN. V roce 1998 si užil dvouměsíční žurnalistickou stáž v USA, leden 2005 strávil na pozorování v londýských Timesech.

Jindřich Šídlo byl vybrán z několika kandidátů a ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich je přesvědčen, že jeho tým získal do svých řad výraznou posilu. „Kolega Šídlo je velmi výrazná osobnost, jakých v české žurnalistice není mnoho. Věřím, že pod jeho vedením získá domácí rubrika nový náboj a politické zpravodajství profesionála, který výrazně pomůže ČT24 upevnit její pozici v živém vysílání důležitých politických a ekonomických témat,“ říká Milan Fridrich.