Hlavní navigace

Jiří Hlavenka vstupuje do brněnské firmy xBizon

[Tisková zpráva] Brno, 18. května 2010 - Jiří Hlavenka, zakladatel vydavatelství Computer Press a e-shopu Vltava.cz, se rozhodl majetkově vstoupit do společnosti xBizon, s.r.o. Autor mnoha odborných knih a specialista na informační technologie se v mladé brněnské firmě hodlá věnovat převážně strategickému rozvoji. Společnost xBizon se specializuje na unikátní internetové projekty, z nichž nejúspěšnějším je v současné době magazín o úsporách energií Nazeleno.cz.

Sdílet

Jiří Hlavenka působí v oblasti internetu a informačních technologií více než dvacet let. Jedním z jeho nejúspěšnějších projektů byl první internetový obchod na tuzemském trhu s názvem Vltava.cz. Ve společnosti xBizon hodlá využít své bohaté zkušenosti a četné kontakty, a pomoci tím dynamické perspektivní firmě k rychlejšímu růs­tu.

„U společnosti xBizon nejdu do ničeho neznámého – hlavní manažeři společnosti patřili dříve k mým nejlepším spolupracovníkům z Computer Pressu a rovněž ostatní spolumajitelé byli dlouhou dobu mými profesními kolegy“, uvedl Jiří Hlavenka, nový spolumajitel společnosti xBizon. „xBizon je chytrý inkubátor nových podnikatelských nápadů v oblasti internetu, dravá a rychlá firma. Mým příchodem se na tom nic nemění; i nadále se budeme snažit vykrývat tržní mezery na českém internetu a doufám, že v tom mohou moje dvacetileté podnikatelské zkušenosti trochu pomoci,“ doplnil.

Společnost xBizon v současnosti provozuje pět webových portálů, z nichž tři jsou zaměřeny na služby pro internetové prodejce. Magazín Netshopper.cz atraktivním způsobem překládá informace z oblasti online obchodování, projekt Kramky.cz přináší platformu internetového obchodování a trojici doplňuje nezávislá databáze dárků Darkoviny.cz. Společnost navíc provozuje další dva webové magazíny. Zatímco projekt Napalubu.cz je určený milovníkům plavby po moři, magazín Nazeleno.cz čtenářům radí, jak na úspory energií a zdravý životní styl.

„Od spolupráce s Jiřím Hlavenkou si slibujeme další posun a rozvoj našeho podnikání. Jeho zkušenosti z internetového i mediálního trhu pozitivně přispějí k rozvoji stávajících projektů i k přípravě dalších netradičních internetových portálů,“ zdůraznil Kamil Gric, jednatel společnosti xBizon.

Jiří Hlavenka
V roce 1994 spoluzaložil vydavatelství Computer Press, které se specializuje na vydávání titulů s tématikou informačních technologií. O čtyři roky později spoluzakládal první český internetový obchod Vltava.cz. Obě společnosti se staly významnými hráči na trhu. Na svém kontě má více než tři desítky knih a tisíce článků o internetu a informačních technologiích. V současné době je spoluvlastníkem společnosti FAYN Telecommunications s.r.o., prvním českým operátorem, který se již od roku 2002 zabývá telefonováním přes Internet (VoIP), a společníkem softwarehousu NetDirect s.r.o., největšího tvůrce internetových obchodů v České republice.

O společnosti xBizon
Společnost xBizon je mladou a dynamickou společností, jež byla založena v roce 2008. Tým profesionálů z oblasti médií se orientuje na kreativní činnost a tvorbu originálních internetových projektů. Cílem společnosti je přinášet na český internet unikátní projekty z oblasti informačních magazínů i služeb, které svým zaměřením a špičkovým zpracováním zaujmou laickou i odbornou veřejnost. Firma v současnosti provozuje dva internetové projekty z oblasti služeb a tři webové magazíny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).