Hlavní navigace

Jiří Paroubek si otevřel svůj blog na Aktuálně.cz

[Tisková zpráva] Tři nejvlivnější muži české politiky mají svůj internetový blog, tedy jakýsi elektronický glosář, na stránkách Aktuálně.cz. Po předsedovi vlády Mirku Topolánkovi a vicepremiérovi Martinu Bursíkovi se nyní bude se čtenáři o své názory a postřehy dělit i lídr opozice, předseda ČSSD Jiří Paroubek.

Sdílet

Bývalý premiér navíc symbolicky zahájil druhou stovku na seznamu jmen předních politiků, ekonomů, vědců i dalších odborníků z nejrůznějších sfér lidské činnosti, jejichž příspěvky čtou tisíce návštěvníků internetového deníku Aktuálně.cz.

Své texty zde publikují například divadelní kritik Vladimír Just, novináři Karel Hvížďala či Ivan Medek, vědci Václav Pačes či Ivan Wilhelm, politici Jiří Dienstbier, Lubomír Zaorálek, Bohuslav Sobotka či Jan Zahradil. Denně s nimi a desítkami dalších pod jejich příspěvky diskutují i čtenáři Aktuálně.cz.

Jiří Paroubek se hned na úvod ostře pustil do prezidenta Václava Klause a ODS. V blogu s názvem Where are you from, mister Klaus? jim vytýká euroskepticismus a nechuť k další integraci Evropy.

„Pane prezidente, nejsme a nemůžeme být národ politiků, ale jsme národ vědců, intelektuálů, obchodníků i lidí, kteří chtějí cestovat a poznávat. Ti se silné Evropské unie nebojí. Ti nemají strach z toho, že bychom se mohli „rozplynout“ jako kostka cukru v kávě,“ píše Jiří Paroubek v blogu na Aktuálně.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).