Hlavní navigace

Jiří Zonyga vyhrál sedm z jedenácti finálových večerů!

[Tisková zpráva] S posledním finálovým kolem X Factoru byly již tradičně odtajněny i výsledky jednotlivých večerů. Ukázaly, že vítězství „kamioňáka“ Jiřího Zonygy bylo naprosto přesvědčivé.

Sdílet

Praha 4. května 2008 – Třiačtyřicetiletý řidič kamionu Jiří Zonyga se pro mnoho lidí překvapivě stal historicky prvním vítězem českého X Factoru. Řada médií i sázkových kanceláří favorizovala spíše jeho finálového soupeře a všestranného hudebníka Ondřeje Rumla. Včera odtajněné výsledky jednotlivých finálových kol však ukázaly, že Zonygovo vítězství bylo zcela přesvědčivé. Kamioňák triumfoval dokonce v sedmi z jedenácti finálových večerů a kromě prvního finálového večera nebyl nikdy hůře než druhý!

Odtajněné výsledky ovšem ukázaly i celou řadu dalších zajímavých skutečností. Například brněnská skupina All X zcela ovládla první finálový večer, kdy ostatní soupeře doslova deklasovala se ziskem 32 procent všech zaslaných hlasů, což je při počtu 12 finalistů neuvěřitelný výsledek. V tomto kole druhý v pořadí David Gránský získal 12 procent hlasů.

Právě David měl skvělý vstup do soutěže. V prvních čtyřech kolech byl třikrát druhý, Čokoládovou noc dokonce vyhrál. Pak klesl na čtvrté místo a v dalším kole se dostal ze šestého místa do duelu, kterým pro něj soutěž skončila.

Druhý finalista Ondřej Ruml se zpočátku držel spíše v polovině tabulky, sympatie si získal nejprve v Karlově noci, kdy poskočil na třetí místo, ale především skvělým představením v písni Don´t worry be happy v Banánové noci, která ho poprvé v soutěži vynesla až na vrchol. Od toho kola už neklesl pod druhé místo a semifinálovou Noc rozhodnutí dokonce vyhrál.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).