Hlavní navigace

Jiřina Bohdalová vyšetřila další vraždu!

[Tisková zpráva] V pondělí 30. listopadu padne poslední klapka filmu Tajná mise docentky Rybkové. Třetí příběh ze série detektivních filmů Ach ty vraždy režíroval Zdeněk Zelenka a hlavní role patřila Jiřině Bohdalové.

Sdílet

Tajná mise docentky Rybkové je název třetího snímku z pětidílné série celovečerních kriminálních filmů ACH, TY VRAŽDY!, kterou pro Českou televizi točí režisér Zdeněk Zelenka. Hlavní role právničky na penzi, která ochotně pomáhá svému vnukovi Kamilovi rozuzlit jeden kriminální případ za druhým, je na míru ušita Jiřině Bohdalové. Ta si role vyloženě užívá. Vynalézavá babička-detektiv amatér totiž k dopadení zločinců využívá nejrůznějších převleků.

Zatím poslední natáčený příběh je umístěn do atraktivního prostředí sanatoria pro hubnoucí ženy, kam přijíždí bývalá advokátka Květa Kalendová, aby si na vlastní oči a v převleku za obtloustlou docentku Rybkovou nenápadně prohlédla budoucí ženu svého vnuka, méně úspěšného policejního vyšetřovatele Kamila. Tato dívka jménem Kristýna je dcerou majitele sanatoria, ve kterém se hned po příjezdu Kamilovy babičky stane vražda. A tento případ přijíždí vyšetřovat právě Kamil, který o přítomnosti své babičky v sanatoriu nemá pochopitelně ani ponětí…

Po boku Jiřiny Bohdalové a Václav Jílka coby vnuka Kamila se tentokrát na place sešli Markéta Frősslová, Jan Čenský, František Němec, Jiří Štěpnička, Petr Kostka, Filip Blažek, Jitka Smutná, Jaroslava Obermaierová, Jana Boušková, Jiří Schwarz a Roman Štabrňák.

Námět a scénář napsala spolu s režisérem Halina Pawlovská a za kamerou stál Pavel Berkovič. Členové štábu se naposledy sejdou v pondělí 30. listopadu v exteriérech v Unhošti a po 22 natáčecích dnech si všichni dopřejí pauzu. Za nedlouho je totiž čeká natáčení dalších příběhů. Celý cyklus by se měl objevit na obrazovkách České televize v průběhu příštího roku.