Hlavní navigace

Jiřina Jirásková dostane k narozeninám Tobogan

[Tisková zpráva] Trochu opožděně, ale o to upřímněji, přichází Český rozhlas 2 – Praha se svým, originálním dárkem k narozeninám herečky Jiřiny Jiráskové. Je jím sobotní Tobogan vysílaný 25. února. „Chceme paní Jiráskové poděkovat za herecké mistrovství, za její břitký vtip i za práci ve prospěch jiných. Už několik let je např. předsedkyní výkonné rady Českého výboru UNICEF. I o tom patrně padne pár slov,“ uvedla režisérka pořadu Yvona Žertová.

Sdílet

Moderátor Toboganu Aleš Cibulka zjistil, že Jiřina Jirásková chtěla být původně jeptiškou, ale naštěstí pro české divadlo, film a televizi přešla z gymnázia na konzervatoř. V Toboganu byla už hostem několikrát, naposledy potvrdila svým podpisem platnost sňatku při „Svatbě v přímém přenosu“, kdy svědčila ženichovi a několikrát pohotovým vtipem a glosami rozesmála svatebčany.

Co na posluchače a diváky v Divadle U Hasičů v sobotu 25.02. krátce po jedenácté v Toboganu čeká? „To nemůžu prozradit, jde přece o přímý přenos a tak naše představy může pohotová Jiřina Jirásková snadno poupravit. Snad jen, že totožnost některých dalších hostů bude překvapením i pro ni,“ doplnila Žertová.

Způsob humoru prý Jiřina Jirásková zdědila po mamince a vytříbila v soužití se Zdeňkem Podskalským. Ten ho pak přenesl i do filmových rolí. „Prožili jsme spolu sedmadvacet let a z nich třináct těžkých, kdy mi byla odpírána existence před kamerou a před mikrofonem. Mám-li být ale upřímná, bylo to díky mému partnerovi nejkrásnější období mého života,“ řekla Jiřina Jirásková. Na filmové plátno se vrátila v roli skriptky ve filmu Trhák a od té doby prý si této nenápadné filmové profese velmi váží.

Více na www.rozhlas.cz/pra­ha.

Pořad „Tobogan“ vysílá ČRo 2 – Praha živě z divadla U hasičů v sobotu 25. února od 11 hodin.