Hlavní navigace

Jitka Obzinová dnes zahajuje v Pressklubu Frekvence 1

[Tisková zpráva] [Praha 31. října 2005] -- V pondělí 31. 10. 2005 od 18 h odstartoval Pressklub Frekvence 1 vysílání s novou moderátorkou. Petra Šimůnka zde vystřídala Jitka Obzinová, která se do Pressklubu po dvou letech vrátila. Novinář Petr Šimůnek byl v Pressklubu zároveň jejím prvním hostem.

Sdílet

Pressklub je prestižní diskusní pořad, jehož hodnota se už stačila změnit doslova v tradici a kvalita je stále vyšší. Je zde vždy zaručen svobodný výběr hostů a přístup k diskuzi, což je pro mne rozhodující, vysvětluje Jitka Obzinová důvody, které ji vedly k návratu na Frekvenci 1, kterou v roce 2003 opustila, neboť pracovně odjela na Slovensko vykonávat post ředitelky výroby v televizi Joj. Prvními hosty nové moderátorky budou v tomto týdnu Petr Šimůnek (novinář; pondělí), Vladislav Husák (policejní prezident ČR; úterý), šestý vyřazený z Big Brothera (středa) a Miroslav Kalousek (předseda KDU-ČSL; čtvrtek). Pressklub se vysílá na Frekvenci 1 každý všední den od 18 hodin do 18.30 h.

Jitka Obzinová je známá především jako bývalá moderátorka Sedmičky či Televizních novin TV Nova a jako zpravodajka České televize z válečných oblastí v bývalé Jugoslávii. Natočila také několik dokumentů s tematikou uprchlíků a vojenských operací na Balkáně a Somálsku, působila jako autorka a dramaturgyně talkshow Gilotina či moderátorka různých televizních diskuzních pořadů. Na začátku své kariéry pracovala v Českém rozhlase jako zpravodajka a komentátorka se specializací na Balkán. Za své reportáže obdržela několik ocenění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).