Hlavní navigace

Již brzo bude uvolněno přes 120 tisíc blokovaných domén .EU

[Tisková zpráva] Již brzo bude uvolněno přes 120 tisíc blokovaných domén .EU

Sdílet

Praha, 25. června 2006 – Dne 7. června 2006 začne Rejstřík EURid uvolňovat .EU domény, u kterých byla Sunrise žádost zamítnuta či vypršela z důvodu nedodání písemných důkazů. Jmenný seznam těchto domén není dostupný, ale v databázi www.whois.eu je od dnešního dne možné ověřit zda a kdy bude žádaná doména uvolněna.

Od včerejška, tj. 24. května 2006 je možné tyto domény na www.Evropska-Domena.cz objednat. Objednávky domén se řídí běžnými podmínkami a ceníkem registrátora. Úderem 11 hodiny v den uvolnění 7. června 2006 budou požadavky na registrace domén odeslány do Rejstříku EURid opět až čtyřnásobnou rychlostí ve srovnání s běžným registrátorem.

Před objednáním domény je důležité ověřit, zda bude doména vůbec uvolněna v k jakému datu. Toto je možné zjistit přímo na www.whois.eu nebo na kontaktech registrátora – emailu info@evropska-domena.cz a informační lince 241 734 616 (po-pá, 9–18).

Jaké domény budou uvolněny?

Jak v první vlně (7. června 2006) tak i v každé další vlně, které budou následovat každý týden vždy v úterý v 11:00 budou uvolňovány domény pouze v těchto případech:

  • všechny žádosti na doménu vypršely
  • všechny žádosti byly zamítnuty a od data zamítnutí uplynulo minimálně 45 dní (termín pro podání protestu pomoci řízení ADR)

Informace a přesné datum uvolnění je od dnešního dne dostupné přímo v databázi www.whois.eu

Jaké domény nebudou uvolněny?

  • domény, u kterých byla alespoň jedna žádost přijata
  • domény, jejichž žádosti dosud nebyly vyřízeny (stav zahájeno)

Více informací k tématu na www.Evropska-Domena.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).