Hlavní navigace

Již druhý víkend na ČT2 patřil světovému fotbalu

[Tisková zpráva] Uplynulý víkend, 16. – 18. června 2006, se na druhém programu České televize nesl opět ve znamení Mistrovství světa ve fotbale. Celková bilance posledních víkendových utkání fotbalového šampionátu v Německu je: 9 odehraných zápasů; porážka českého týmu – stále máme 3 body; a postup dalších čtyř celků, které si s 6 body po druhém zápase zajistily postup do osmifinále.

Sdílet

Fotbalový zápas, tedy oba poločasy mezi českým týmem a Ghanou si v sobotu nenechalo ujít 1 279 000 dos­pělých, tj. 14,9 %, při podílu 53,60 %, čímž se podle očekávání stal nejsledovanějším utkáním uplynulého víkendu. Druhým nejpřitažlivějším utkáním uplynulého víkendu se pro diváky České televize stal zápas mezi Itálií a USA, které stejně jako český tým patří do skupiny E a ve kterém měla Itálie, stejně jako Česko, v případě svého vítězství možnost si vybojovat postup do osmifinále. Zápas Itálie – USA, který však skončil vyrovnaným výsledkem 1:1, zhlédlo v průměru za oba poločasy 695 000 dospělých, tj. 8,1 %, při podílu na publiku 26,61 %. Skupina E se tak stala jedinou z těch, v níž již všechny celky odehrály dva zápasy, a přesto nemá ani jednoho jistého osmifinalistu. Naopak ve skupinách C, D a F, kde o víkendu také proběhly druhé zápasy kvalifikace, jsou už někteří osmifinalisté známí.

Z pátečního zápasu Argentina – Srbsko a Černá hora postoupilo do osmifinále mužstvo Argentiny, což v přímém přenosu vidělo 363 000 dospělých diváků, tedy 4,2 %, při podílu 36,42 %. Nizozemci si po pátečním utkání s celkem Pobřeží slonoviny také připsali 3 body, které je vynesly do osmifinále, přičemž jejich výkon na obrazovce České televize sledovalo 384 000 dospělých, tj. 4,5 %, při podílu 19,32 %. Večerní zápas Mexiko – Angola, který uzavřel páteční fotbalový den oslovil 518 000 diváků starších 15 let, tj. 6,1 % dospělých, při podílu 18,63 %.

Kromě zápasu českého týmu a utkání Itálie – USA, nastoupily v sobotu ke svému zápasu také celky Portugalska a Íránu, jak na programu ČT2 vidělo 391 000 dospělých diváků, tj. 4,6 %, při podílu 30,80 %. Ze vzájemného souboje vítězně vyšli Portugalci, kteří si tak získali právo startovat v osmifinále.

V neděli měli čeští fanoušci světového fotbalu možnost zhlédnout dva zápasy skupiny F: Japonsko – Chorvatsko a Brazílie – Austrálie a také utkání Francie a Korejské republiky, které patří do skupiny G. K odpolednímu utkání mezi „zemí vycházejícího slunce“ a Chorvatskem zasedlo k televizním obrazovkám 321 000 diváků, tedy 3,7 % dospělých, při podílu 27,44%. Na druhé utkání obhájce titulu Brazílii v souboji s Australany se přišlo k televizním obrazovkám podívat 523 000 dospělých, což odpovídá 6,1 %, při podílu na publiku 24,79 %. Brazílie byla čtvrtým celkem, který si o tomto víkendu vybojoval postup do osmifinále. Posledním zápasem 10. dne šampionátu bylo utkání Francie s Korejskou republikou, které neopomenulo sledovat 550 000 dospělých, tedy 6,4 %, při podílu na divácích 17,40 %.

Přestože si Český tým v sobotním utkání s Ghanou nepřipsal žádný bod, stále má šanci postoupit do osmifinále. Ve skupině E se Česko před svým posledním utkáním v základní skupině drží se 3 body získanými vítězstvím nad USA na druhé příčce – hned za Itálií, se kterou bude hrát svůj poslední zápas ve skupině, a doufejme, že ten bude pro českou reprezentaci vítězný. Diváci České televize mohou svému týmu fandit ve čtvrtek 22. června od 16 hodin na programu ČT2.