Hlavní navigace

Jízdní řády.cz mají dvě funkční novinky

[Tisková zpráva] Praha, 23. října 2008 - Jediný kompletní vyhledávač dopravního spojení na internetu, server Jizdnirady.cz (www.jizdnirady.cz), obsahuje nově letové řády.

Sdílet

Stránky, které jsou umístěny na adrese (http://www.jiz­dnirady.cz) uživatelům přináší možnost vyhledávání také v letových řádech, které server čerpá ze systému Galileo. Součástí jsou tedy letové řády všech letišť v České a Slovenské republice a velkého množství letišť na celém světě. Uživatelé si mohou letenky rezervovat a rovnou zaplatit, a to převodem na účet, online platební kartou nebo platebním systémem Paysec.

Server, jenž je součástí rodiny iDNES.cz, tak vyhledává spojení v autobusové, vlakové, městské hromadné i letecké dopravě v České republice. „Doplnění datové základny o spolehlivý zdroj letových řádů jsme vnímali jako velký dluh a jsem rád, že se nám ho, ve spolupráci s Galileo ČR a společností Asiana, podařilo smazat“, říká obchodní ředitel CHAPS Ing. David Švingr.

Další novinkou serveru Jizdnirady.cz je integrace systému výluk Českých drah. Návštěvníci jsou tak nyní informováni o tom, zda dopravní spojení, které si vyhledali, je dotčeno výlukou, a současně dostávají odkaz na podrobné informace o výluce/výlukách na trati.

„Rozšířením jízdních řádů o výluky a další nepravidelnosti v dopravě významně zkvalitňujeme, ve spolupráci s produkční firmou CHAPS, službu pro cestující. Je přeci podstatné s jistotou vědět, že vlak, který si na www.jizdnirady.cz vyhledám, skutečně jede a že mne nezaskočí až na nádraží nepříjemné hlášení“, uvedl Mgr. Jan Josef Kubíček, vedoucí portálových a komunitních služeb iDNES.cz