Hlavní navigace

Jízdní řády.cz mění podobu a přidávají funkce

[Tisková zpráva] Jediný kompletní vyhledávač dopravního spojení na internetu, server Jizdnirady.cz (www.jizdnirady.cz), mění grafiku a vylepšuje funkčnost.

Sdílet

Stránky, které jsou dočasně umístěny na adrese http://beta.jiz­dnirady.cz, uživatelům přináší kromě nového designu také spoustu změn.

Mezi nejvýraznější z nich patří:

  • inovované zadávání požadavků na spojení (našeptávač, jednoduchý výběr požadovaného jízdního řádu)
  • možnost zohlednění specifických požadavků každého uživatele pomocí volby Rozšířené zadání (vícenásobné zadávání, definování přestupních a průjezdních míst apod.)
  • změny v systému výpočtu spojení a v provozování, které zajistí výrazné zlepšení odezvy aplikace
  • funkce Moje spojení a další možnosti jak pracovat s jednotlivými vyhledanými spojeními formou zaškrtávacího políčka
  • možnost přímého volání výsledků vyhledávání určené například pro stránky městských úřadů a jednotlivých dopravců

Server, jež je součástí rodiny iDNES.cz, vyhledává spojení v autobusové, vlakové, městské hromadné a letecké dopravě v České republice.

„Betaverzi nových Jízdních řádů spouštíme paralelně se současnou verzí tak, aby uživatelé internetu mohli mezi nimi přecházet a sami si porovnávat, co jim nové jízdní řády přinášejí, kolik nových funkcí přibylo a jak se obě verze liší v ovládání,“ říká vedoucí portálových a komunitních služeb iDNES.cz Jan Josef Kubíček.

„Jsme rádi, že můžeme po mnoha měsících práce uživatelům představit vylepšený IDOS a oceníme připomínky k jeho fungování“, říká šéf projektového týmu Petr Stříbný.