Hlavní navigace

Jízdní řády IDOS přecházejí do rodiny iDNES.cz

[Tisková zpráva] Společnost MAFRA, a.s. se stává od 1. září 2007 vlastníkem domén a provozovatelem internetových stránek s kompletními jízdními řády pro Českou republiku.

Sdílet

Rodina iDNES.cz se rozroste o vyhledávání spojení v autobusové, vlakové, městské hromadné a letecké dopravě. Provozována bude také verze pro nevidomé. Mediální skupina MAFRA odkoupila od společnosti CHAPS internetové domény jizdnirady.cz a idos.cz a současně se s touto společností dohodla na dodávání technologie pro provozování jízdních řádů na iDNES.cz.

„Vítáme partnerství s mediální skupinou MAFRA, které nám umožní, abychom se soustředili na vývoj dopravních aplikací, jímž se naše firma dlouhodobě zabývá. Internetový obchod spojený s provozováním IDOS rádi přenecháme zkušenému týmu MAFRA a budeme fungovat jako jeho technologický partner a dodavatel“, říká Peter Chlebničan, jednatel a vlastník společnosti CHAPS spol. s r.o.

„Po letech nejistoty se nám podařilo zpřehlednit vztahy na českém internetu tak, že koupí domén skončí spekulace o možném zneužívání jízdních řádů pro umělé zvyšování návštěvnosti některými servery.“, uvedl Stanislav Holec, ředitel multimediální divize MAFRA a.s. „MAFRA se totiž stává vlastníkem příslušných domén, provozovatelem kompletního veřejného jízdního řádu i výhradním prodejcem reklamy“, dodal Stanislav Holec.

V návaznosti na smlouvu mezi MAFRA, a.s. a společností CHAPS spol. s r.o. bude ukončena smlouva se společností ATLAS.CZ, a.s. o prodeji reklamního prostoru. Od 10. září 2007 přechází prodej reklamního prostoru exkluzivně pod obchodní tým iDNES.cz, přičemž reklamní formáty zůstávají do konce roku 2007 neměnné, uvedl Jiří Otevřel, zástupce obchodního ředitele mediální skupiny MAFRA.