Hlavní navigace

Jizdnirady.iDNES.cz spustily novou funkci – vyhledávání spojů MHD v mapách

[Tisková zpráva] Jizdnirady.iDNES.cz, jejichž provozovatelem je zpravodajský portál iDNES.cz, spustily vyhledávání MHD přímo na mapě Prahy. Uživatelé služby si tak snadno najdou nejvhodnější spojení, včetně nejbližší zastávky, přestupů a času potřebného na přesun. Služba běží na doméně iDNES.cz/mhdpraha.

Sdílet

Aplikace poskytuje uživatelům informace o jízdních řádech městské hromad­né dopravy v Praze, resp. PID, a to se zohledněním přestupů mezi spoji (včetně vlaků zapojených do PID) a také pěších přesunů mezi zastávkami. Při zadávání požadavků a především při zobrazování výsledků vyhledávání je intenzivně používána mapa.

Vedle snadného hledání městského spojení přímo v mapě lze pouhým kliknutím na ikonku zastávky získat nejbližší odjezdy jednotlivých spojů či úplné zastávkové jízdní řády pro všechny linky, které zde zastavují. Snadné je hledání přímo v mapě, kde pouhým kliknutím do mapy je označen počáteční a cílový bod a výsledek je zobrazen přímo na mapě. Dráhy jednotlivých spojů mají barvu odpovídající druhu dopravy a na každé zastávce je informace o čase odjezdu.

„Jsme rádi, že vyhledávání v jízdních řádech na mapě Prahy se velice dobře doplňuje s regionálním zpravodajstvím Kraje.iDNES.cz,“ říká Jaroslav Kábele, ředitel iDNES.cz a dodává: „vedle Pražské hromadné dopravy si mohou lidé na Jizdnirady.iD­NES.cz vyhledávat také spoje MHD v desítkách větších měst po celé ČR.“

Co od aplikace očekává David Švingr ze společnosti CHAPS s.r.o., která pro iDNES.cz službu celostátních jízdních řádů zajišťuje: „Hledání v mapách spouštíme do testovacího provozu s velkými ambicemi. Chtěli bychom dosáhnout zapojení nejen všech krajských měst v ČR, ale také významných měst mimo naši republiku.“ 

O mediální sku­pině MAFRA: 

Mediální skupina MAFRA sdružuje pod svou střechou produkty ze všech oblastí mediálního trhu. Vlajkovou lodí je nejčtenější seriózní deník  MF DNES, druhým deníkem ve skupině jsou Lidové noviny, kategorii bezplatných deníků zastupuje deník Metro.

Zpravodajské por­tfolio doplňují  nejdůvěryhodnější zpravodajský por­tál iDNES.cz a server Lidovky.cz, dalším portálem je pak jobdnes.cz pro vyhledávání zaměstnání.

Do skupiny patří i dvě pražská  rádia – Expresradio 90,3 FM a rádio Classic FM a hudební televize Óčko.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).