Hlavní navigace

Jolana Voldánová kuchařkou v cyklu Devatero řemesel na ČT1 – 15. 5.

[Tisková zpráva] Jolana Voldánová nastoupí do učení v oboru kuchař-číšník. Jak zvládne populární redaktorka a moderátorka zpravodajství hrnce a vařečky? Sledujte nový díl vzdělávacího cyklu Devatero řemesel v sobotu 15. 5. na ČT1 od 13:05 (či reprízu 20. 5. na ČT2 od 12:50).

Sdílet

Vzdělávací cyklus České televize Devatero řemesel představuje unikátní a ojedinělý tvůrčí počin. Jeho prostřednictvím televize veřejné služby přispívá ke zvyšování prestiže a sebevědomí učňů a motivuje veřejnost k většímu zájmu o učňovské obory, které čelí dlouhodobému nezájmu. Mnohé učňovské obory jsou ve společnosti nezastupitelné, představují dobrou možnost výdělku, a přesto mají trvale nedostatek zájemců o vyučení.

Devatero řemesel poprvé uvedla ČT1 letos 2. ledna. Jeho nový díl se natáčel na pracovištích vynikající profesionální úrovně, kam chodí učni na praxi. Díky ní mají šanci pochytit to nejlepší od špičkových kuchařů. To byl případ i „televizního učně“ Daniela Vlka, oceněného Učně roku 2009 v oboru kuchař, který se v průběhu natáčení stal parťákem Jolany Voldánové. Moderátorka hlavní zpravodajské relace ČT Události už při tréninku prokázala, že je v kuchyni jako doma a práce spojené s přípravou bramboračky, hovězího vývaru, klasické koprovky s domácími knedlíky zvládla skvěle. Vaří pro početnou rodinu a postřehy z domácí praxe i kuchyně své babičky předávala v průběhu natáčení také divákům. Finálová zkouška pro Jolanu Voldánovou znamenala tak říkajíc křest ohněm na domácí půdě – v závodní kuchyni České televize, přímo v areálu Kavčích hor, měla připravit 400 španělských ptáčků… U čtyřicáté porce ji naštěstí zachránil moderátor pořadu Vojtěch Bernatský. Co ale řekne kuchařskému umění Jolany Voldánové přísná porota?

V předcházejících dílech cyklu Devatero řemesel se Roman Vojtek učil kominickému řemeslu, Pavel Zedníček u mistrů pekařů, redaktor a moderátor ČT Vladimír Kořen řemeslu truhlářskému, Jan Přeučil kadeřníkem, Petr Jablonský u profesionálních švadlen, sporťák Petr Svěcený vázat květiny, Josef Náhlovský péct dorty a jiné laskominy, Radka Fišarová čalounickému řemeslu, Pošťák Ondra Martin Kavan kamnářem, Petra Janů ošetřovatelkou exotické zvěře, Aleš Háma řezníkem, Jaroslav Svěcený knihařem, Alexander Hemala košíkářem, Radek z kapely Gipsy.cz hodinářem, Jan Čenský zedníkem, Jiří Mádl kovářem a Miroslav Táborský fotografem. V sobotu 22. května se od 13:10 bude hokejista Pavel Richter učit autolakýrníkem a 29. května od 13:05 Jitka Zelenková malířkou pokojů. Více informace o pořadech, učebních oborech, videoarchiv a video bonusy ad.: www.ceskatele­vize.cz/devate­roremesel