Hlavní navigace

Jonathan Schwartz byl jmenován generálním ředitelem společnosti Sun Microsystems

[Tisková zpráva] SANTA CLARA, Kalifornie – 24. dubna 2006, PRAHA – 27. dubna 2006 – Společnost Sun Microsystems (NASDAQ: SUNW) oznámila, že její představenstvo jmenovalo Jonathana Schwartze generálním ředitelem společnosti. Jmenování je výsledkem probíhajícího procesu plánování následnictví a má okamžitou účinnost. Schwartz (40) přebírá pozici po Scottu McNealym (51), který se bude jako předseda představenstva na plný úvazek nadále věnovat rozvoji obchodních příležitostí pro Sun po celém světě. Jonathan Schwartz si také ponechává titul prezidenta.

Sdílet

„Jonathan byl od svého vstupu do Sunu, v roce 1996, hnacím motorem společnosti. Pomohl optimalizovat provozy Sunu, vytvořit konkurenceschopnou produktovou řadu, zajistit klíčové akvizice a vztahy s významnými partnery a v globálním měřítku, napříč všemi odvětvími, nám vytvořil podmínky pro využívání výhod síťového trhu,“ řekl McNealy. „Jonathan si získal obdiv a respekt našich téměř 38 000 zaměstnanců, zákazníků, partnerů i počítačového průmyslu jako celku. Je to ideální vůdčí osobnost pro převzetí funkce generálního ředitele Sunu.“

„Sun je od roku 1982 moje srdeční záležitost a bylo pro mě velkou ctí a privilegiem pracovat 22 let jako jeho generální ředitel. Pomohli jsme vytvořit současnou podobu počítačového průmyslu a máme před sebou ohromné příležitosti. Těším se na hladký přechod a na spolupráci s Jonathanem v otázkách naší strategie z pozice předsedy představenstva,“ dodal McNealy. McNealy se bude ve své práci věnovat globálním vztahům Sunu s vládami a akademickými institucemi, také rozšíří své nasazení ve vztazích se strategickými partnery. Převezme rovněž úlohu předsedy představenstva společnosti Sun Federal Inc., která se zabývá výlučně dodávkami pro americkou vládu.

„Je pro mě ctí převzít řízení této skvělé společnosti od jednoho ze skutečných vizionářů počítačového odvětví,“ řekl Schwartz. „Jsem nadšený z příležitostí před námi – globální trh, kde firmy a spotřebitelé neustále zvyšují své nároky na sítě, prvotřídní manažerský tým a vývojový proces a jedny z nejuznávanějších počítačových značek a technologií.“ Schwartz vstoupil do společnosti Sun v roce 1996 po akvizici firmy Lighthouse Design, Ltd., kde pracoval jako generální ředitel. V dubnu 2004 byl jmenován prezidentem a provozním ředitelem Sunu a v této pozici zodpovídal za vývoj produktů, prodej, marketing a provoz. Předtím v Sunu zastával řadu funkcí včetně výkonného viceprezidenta pro software (2002–2004), senior viceprezidenta pro podnikovou strategii a plánování (2000–2002) a viceprezidenta pro Ventures Fund (1999–2000). Svou kariéru zahájil jako konzultant společností v oblasti finančních služeb ve firmě McKinsey & Co., Inc., vystudoval ekonomiku a matematiku na Wesleyan University.

McNealy založil Sun Microsystems spolu s Andym Bechtolsheimem, Billem Joyem a Vinodem Khoslou v roce 1982 a je čelní osobností hnutí „otevřených systémů“. Generálním ředitelem Sunu a voleným předsedou představenstva byl jmenován v roce 1984. Nápady McNealyho a dalších zakladatelů Sunu pro počítačové systémy často odstartovaly nové trendy, přičemž nejznámějším je slogan „Síť je počítačem“, který výstižně charakterizuje vizi Sunu pro hladkou konektivitu.

Dnes je vize Sunu relevantnější než kdy v minulosti a dokonale ji ztělesňují převratné produkty a služby, které Sun v poslední době uvedl na trh – od služby výpočetní sítě Sun Grid a ekologicky šetrného procesoru UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads, až po inovativní cenový model softwaru Java Enterprise System a uvolnění zdrojového kódu technologie Java, operačního systému Solaris a čipu UltraSPARC T1. Počítačový průmysl uznává inovace Sunu a společnost získala nespočet titulů včetně ocenění za nejlepší serverové řešení od časopisu Waters a ocenění eWeek Excellence Award za Solaris. Systémy UltraSPARC a Sun Fire vytvořily mnoho výkonových rekordů ve standardních typových úlohách.

Management společnosti Sun Microsystems uspořádal k tomuto oznámení konferenční hovor pro média, finanční a odborné analytiky. Jeho záznam bude do 8. května 2006 přístupný na telefonní lince +1 706 645 9291 pod identifikačním číslem 8097178.