Hlavní navigace

Josef Klíma sledoval pro Reportéry ČT osud dítěte matky narkomanky

[Tisková zpráva] Novinář, spisovatel a televizní reportér Josef Klíma spolupracuje s týmem pořadu Reportéři ČT. Osud dítěte, které se narodilo s pervitinem v krvi drogově závislé matce, sledujte v nejnovějším vydání tohoto magazínu v pondělí 2. srpna na ČT1 ve 21:40 hodin.

Sdílet

Reportáž natočená na pomezí žánru sběrného dokumentu pokrývá období třičtvrtě roku po narození holčičky. Protože matka narkomanka ve své roli selhává, musí ji zastoupit její otec, tedy dědeček dítěte. Začíná se o ně starat, aby nemuselo skončit v ústavu. Ukáže se ale, že je to úloha více než složitá – matka se sice pokouší vrátit do normálu, ale její závislost na droze je silnější. Dojde k několika obratům, přičemž je stále ve hře klíčová otázka, co bude s dítětem, kdo se o něj postará.

Dramaturg a moderátor Reportérů ČT Marek Wollner kontaktoval Josefa Klímu, oceňovaného novináře, jednoho ze zakladatelů časopisu Reflex, scenáristu (Reqiuem pro panenku, Vlna, Zrozen bez porodu aj.) a dlouholetého reportéra pořadu Na vlastní oči ihned poté, kdy ukončil své působení v tomto magazínu. Odpověděl tehdy, že má spoustu jiných plánů, ale pokud by se objevil námět, který by ho extrémně zaujal, tak se ozve. To se podařilo na podzim loňského roku a redakce aktuální publicistiky ČT se s Josefem Klímou na spolupráci hladce domluvila.

Reportéři ČT. Kauzy, příběhy a rozhovory. Aktuální publicistický magazín. Tým reportérů České televize přináší politické, ekonomické i společenské kauzy, hledá zajímavé lidské příběhy a natáčí unikátní rozhovory. Investigativní reportáže z domova i ze zahraničí komentují jejich aktéři či významné osobnosti přímo ve studiu. S redakcí spolupracuje řada renomovaných českých i zahraničních novinářů. V současnosti jde o jediný investigativní pořad na domácí televizní scéně.