Hlavní navigace

JOYCE ČR představuje nové produkty

[Tisková zpráva] Brno, 23. října 2007 – Společnost JOYCE ČR, přímý dovozce komunikačních zařízení značek WELL a ASUS pro Českou a Slovenskou republiku, představila na veletrhu INVEX několik novinek z oblasti WiFi, Powerline a switchů, ale především produkty a řešení z oblasti IP telefonie.

Sdílet

Návrhy systémů IP telefonie a jejich implementace jsou velmi významnou součástí nabídky firmy. „Mozkem“ většiny požadovaných VoIP systémů je IP ústředna WELL ePBX-100. Dalšími prvky VoIP řešení WELL jsou VoIP telefony nebo VoIP brány s analogovými telefony. Pro vnitrofiremní rozvod lze většinou použít stávající počítačovou síť bez nutnosti nové kabeláže. Po implementaci VoIP řešení je možné stávající telefonní linky omezit či zrušit úplně nebo je možné je propojit do IP ústředny (pomocí brány s FXO porty) a řešit tak např. zálohu pro případ výpadku konektivity k internetu. Ústředna má kapacitu až 100 účastníků (poboček) a garantuje 13 současných hovorů (v průchozím režimu), ale zvládne jich až dvakrát tolik v připojení pouze přes WAN.

Další zajímavou novinkou je VoIP brána WELL Gate3512, která v sobě však integruje také WiFi Access Point, 4-portový switch, Firewall a internetovou bránu s NAT a DHCP. Jedná se tedy o unikátní kombinaci se spoustou nadstandardních funkcí. WiFi část vyniká nevídaným počtem 9 provozních režimů: HomeGateway, Access Point, klientský režim – Ad-Hoc, čistý klientský režim (bez NAT), klientský režim s NAT (WISP), universal repeater, universal repeater + WISP, WDS a WDS + repeater. Možnosti nasazení tohoto zařízení jsou tedy velmi široké, navíc ho lze díky WAN portu připojit k jakékoliv internetové konektivitě. Toto sloučení několika zařízení do jednoho navíc zjednoduší uživateli kabeláž a ušetří nejen místo na stole, ale i peníze díky snížení spotřeby elektřiny.

Do VoIP kategorie patří i novinka v koncových zařízeních telefon WELL YV3, který splní požadavky i nejnáročnějších zákazníků. Je vybaven velkým grafickým podsvíceným displejem a většina důležitých informací je tak zobrazena na displeji již ve stand-by režimu. Žádná složitá procházení nepřehlednými a čistě textovými menu. Jak je již u novějších modelů IP telefonů WELL samozřejmostí, je uživatelské rozhraní v českém jazyce. Ani nezkušený uživatel tak nebude mít problém s ovládáním. Kromě displeje má českou lokalizaci i web management..Telefon má také velmi atraktivní design a řadu nadstandardních funkcí. Pracuje na protokolu SIPv2 nebo SIPS (tedy šifrovaně). Jako jeden z mála telefonů také podporuje funkce ENUM, tedy např. volání zcela zdarma. Nechybí ani adresář s kapacitou až 1000 záznamů. Do telefonu lze importovat vyzváněcí melodie a každému kontaktu lze přiřadit vlastní melodii vyzvánění.

V oblasti WiFi zařízení zaujme WELL PCIa/g klient pro bezdrátové připojení pomocí standardů IEEE 802.11a/b/g/h. Umožňuje přenos dat rychlostí až 108 Megabitů za sekundu (Mbps) v bezlicenčním frekvenčním pásmu 2,4 GHz i 5 GHz díky technologii Super AG®, kterou přináší chipset Atheros.

Novinkou je také Ethernet Firewall Router ASUS RX3041, což je zařízení určené pro sdílení internetové konektivity více počítači současně. Elegantně vyřeší připojení více počítačů k internetu a díky firewallu ochrání tyto počítače před nežádoucími útoky z internetu. Má vestavěný čtyřportový switch a velmi jednoduché a přehledné konfigurační rozhraní. Zařízení je vhodné zejména pro domácnosti k vyřešení připojení více počítačů nebo počítače a IP telefonu k internetu.

Od letošního léta má firma JOYCE ČR v portfoliu také switche ASUS. Nejnovějším z nich je GX2008EX, který je vzhledem k podpoře Power over Ethernet (PoE) na všech osmi portech switche ideální všude tam, kde je nutné vyřešit nepřetržité napájení připojených síťových zařízení (např. VoIP telefony, IP kamery apod.). Umožňuje tvorbu až 4000 VLAN, uložení 8000 vstupních MAC adres s automatickým učením a datováním, kontrolu provozu pomocí „zrcadlení“ portů či zabezpečení pomocí RADIUS serveru 802.1×. Díky SFP portu lze zapojit modul pro optické vedení a tím navýšit rychlost přenosu dat, např. mezi firemními servery.

Na veletrhu firma představila i novější a rychlejší verzi Homeplug Powerline Ethernet adaptéru značky WELL PTI-3114, který pro vytvoření domácí nebo firemní počítačové LAN sítě využívá elektrické vedení 230V. Produkt podporuje standard Homeplug AV a dosahuje reálné datové propustnosti kolem 100 Mb/s. Tato rychlost bez problémů dostačuje nejen pro rozvedení internetového připojení, ale i práci v běžné firemní síti. Takto vytvořené síťové Powerline propojení dvou nebo více pracovišť může být samozřejmě součástí rozsáhlejší „drátové“ (ethernet) nebo bezdrátové (WiFi) sítě. O zabezpečení přenášených dat se stará kvalitní šifrování 128-bit AES. U přenosu multimediálních souborů (VoIP, video, zvuk) oceníte integrovanou prioritizaci paketů (QoS) a podporu VLAN.

Více informací o těchto a dalších zařízeních značek WELL a ASUS naleznete na webových stránkách firmy JOYCE ČR: http://www.joyce.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).