Hlavní navigace

Jste to, co jíte: Bojím se o život! Prosím, pomozte!

[Tisková zpráva] Ve Vranové Lhotě na Moravě bydlí paní Dana. Je to ženská, která k životu chlapa nepotřebuje. I „chlapské“ práce si raději zastane sama. Žije ale v neustálém strachu o své zdraví. Oba její rodiče zemřeli, proto jí její velká obezita tak nahání hrůzu. Každý den užívá 7 různých léků. Když oslovila pořad Jste to, co jíte, vážila 156 kg a kolem pasu měřila dokonce 157 centimetrů. Ráda by se projela na kole, ale váha jí to neumožňuje.

Sdílet

Dana je velmi energická a přátelská žena. Všechno si nejraději zařídí a udělá sama – výjimkou není ani oprava fasády domu. Dítě si také cíleně pořídila, i když věděla, že zůstane bez partnera, ve svých 25 letech. Když už si dnes nějakého muže „pustí do života“, je to opravdu jen na chvíli – jak říká: „Ponožky je pošlu vyprat domů nebo k manželkám.“ Dana má spoustu zájmů a přátel. Založila taneční skupinu „Křečové žíly“, navštěvuje klub vodáků a je i dobrovolnou hasičkou.

Tloušťka ji nicméně „omezuje ve společenském životě“. Stydí se jít v plavkách do bazénu, a to dřív ráda plavala, bojí se vlézt na kolo, ačkoliv ještě před pár lety jezdila po okolní přírodě. Je odmalička obézní, ale svou tehdejší váhu 100 kg hodnotí slovy „byla jsem kočka“. Teprve teď se při 150 kg cítí tlustá a má pocit, že se za ní na ulici určitě všichni zhnuseně otáčejí. Největší ranou pro ni byla smrt matky před rokem (krvácení do mozku) a od té doby se začala výrazně bát o své zdraví a život. „Musím zhubnout, chci tady být ještě alespoň 20 let a chci si to ještě pořádně užít,“ prozrazuje svou motivaci paní Dana.

Ačkoliv Dana užívá mnoho léků na krevní tlak a absolvovala různá lékařská vyšetření, nedaří se jí s obezitou úspěšně bojovat. Doktorka Kateřina Cajthamlová a nutriční specialista Petr Havlíček mají jasno: 85,5 kg tuku na Danině těle je moc. Je třeba nastolit pevný režim a radikálně změnit stravovací návyky i celkový životní styl. Paní Dana, která si s pojmem dieta ještě před začátkem natáčení spojovala slovo „nejíst“, se k novému režimu postavila čelem. Nebylo to ale jednoduché. Podaří se Daně dodržet vše, co si předsevzala? Zhubne Dana natolik, aby se mohla projet na kole, jak si přála? Nenechte si ujít pořad Jste to, co jíte ve čtvrtek 13. listopadu ve 21:20 na Primě!