Hlavní navigace

Jste to, co jíte: Chci sjet skluzavku se synem, aniž bych se zasekla uprostřed

[Tisková zpráva] Pro Nikolu Šímovou byla účast v pořadu Jste to, co jíte skutečně nesnadná. Oproti ostatním účastníkům měla zásadně ztížené podmínky. Tříštivá zlomenina pravé ruky, kterou v době natáčení právě měla, pro ni jako pro praváka znamenala výrazný handicap. Zvlášť když má věnovat mnohem větší pozornost sportu a přípravě jídla.

Sdílet

Nikola Šímová žije sama se svým čtyřletým synem a moc by si přála, aby se s ním mohla věnovat veškerým aktivitám a sjet s ním skluzavku, aniž by se zasekla někde uprostřed. Začala tloustnout během těhotenství, kdy přibrala 34 kilogramů. Nejvíc ale ztloustla, když pracovala jako recepční u rodičů v penzionu. Jediným jejím pohybem bylo odrážení se na kolečkové židli. Teď si otevřela vlastní kosmetický salon, kde masíruje a pracuje jako kosmetička. Je jí trapně, když se svou postavou radí ženám co dělat, aby vypadaly dobře. Je čas udělat něco i sama se sebou.

Jako vždy předcházela změně režimu zdravotní prohlídka, kde se Nikola dozvěděla o svém náběhu na cukrovku a vysokém krevním tlaku. Tomu se musela přizpůsobit i dieta. 44 % její tělesné hmotnosti tvořil tuk, i přes to je Nikola jedna z těch, která je podvyživená. Problém nastal, když si měla Nikola začít připravovat jídlo sama. Protože nemohla použít zlomenou pravou ruku, povolala na pomoc svého čtyřletého syna. Tomu se vaření nakonec velmi zalíbilo. „Chytlo ho to natolik, že včera upekl 2 plechy vanilkových rohlíčků úplně sám,“ chlubí se Nikola nějaký čas po skončení natáčení.

Právě syn jí byl největší oporou, ale zároveň bičem, který za sebou Nikola podle svých slov potřebovala. „Celou dobu mě buzeroval,“ vypráví Nikola, „říkal, co všechno nemůžu, protože hubnu. Když jsem jela na kole, seděl za mnou, a i když jsou mu jen čtyři roky, pustil mě z kola, až když to píplo.“ Nikola musela tedy striktně dodržovat režim, a jestli se jí to povedlo, uvidíte již tento čtvrtek 11. prosince ve 21:20 na Primě!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).